باندپهن

نماینده مجلس: بهینه‌سازی زیرساخت فرسوده مخابراتی کشور راهکار سریع وزیر ارتباطات را می‌طلبد

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر لزوم سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های فرسوده‌ی شبکه‌ی مخابراتی کشور به منظور اصلاح کیفیت شبکه، می‌گوید: مدتی است که مردم نسبت به کیفیت شبکه‌ی مخابراتی اعتراض دارند و خدمات قابل قبول دریافت نمی‌کنند که وزیر ارتباطات نیز اعلام کرده است، بخشی از این اختلالات به‌دلیل فرسودگی زیرساخت شبکه است، لذا وزیر ارتباطات برای بهینه‌سازی این زیرساخت باید سریع‌تر اقدام کند.
 
«عبدالناصر درخشان» عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌و‌گو با سیتنا پیرامون لزوم سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های فرسوده‌ی شبکه‌ی مخابراتی کشور به منظور اصلاح کیفیت شبکه، گفت: مدتی است که مردم نسبت به سرعت و کیفیت شبکه اعتراض دارند و مطابق با مبلغی که برای دریافت اینترنت پرداخت می‌کنند، خدمات قابل قبول دریافت نمی‌کنند و در همین راستا همانطور که وزیر ارتباطات نیز اعلام کرده است، بخشی از این اختلالات به‌دلیل فرسودگی زیرساخت شبکه است.
 
نماینده مردم ایرانشهر، بیان کرد: در سراسر کشور مشکل اینترنت قابل مشاهده است و در دنیای فعلی که مردم وابسته به اینترنت هستند این شرایط بسیار سخت است که امیدواریم وزیر ارتباطات سریع‌تر این مشکل را برطرف کند.
 
درخشان در ادامه گفت‌وگو با سیتنا پیرامون کندی اجرای طرح توسعه فیبرنوری در کشور گفت: مدت ها است که پروژه فیبرنوری در حال انجام است، اما روند اجرای آن بسیار کند است، ورود مجلس به این موضوع به این گونه است که از مسئولین مربوط به طرح سوال می‌کند و در مواردی نیز تذکرات لازم را داده است و در همین جهت دوستان ما در مجموعه وزارت ارتباطات هم موضوعات و مشکلات خود را بیان کرده‌اند.
 
وی، توضیح داد: وزارت ارتباطات به مجلس اعلام کرده است که این پروژه در حال اجرا است، اما سرعت انجام کار رضایت بخش نبوده است. در این مجموعه پیمانکارهای زیادی مشغول فعالیت هستند و برخی از آنها تعلل و کم کاری کرده اند، علاوه بر این پراکندگی وسعت کشور و نبود نظارت لازم نیز ممکن است باعث بخشی از این مشکلات باشد.
 
به گفته‌ی، دکتر «صادق عباسی شاهکوه» رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، شرکت مخابرات ایران وضعیت مطلوبی در بحث درآمد و هزینه ندارد و اگر به داد آن نرسیم، آینده خوبی نخواهد داشت.
 
وی در عین حال تاکید کرد که این مشکلات درحالی نمایان شده است که شبکه‌ی انتقال مخابرات پشتوانه همه شبکه‌هاست و نیاز به بازسازی دارد.

​​