تلفن همراه

نام آیفون مجهز به USB-C شاید آیفون ۱۵ اولترا باشد

منبع: دیجی کالا مگ
اینطور که به نظر می‌رسد، اپل می‌خواهد به نسل بعدی گوشی‌های خود (شاید آیفون ۱۵) یک مدل با نام اولترا را هم اضافه کند که گفته می‌شود این محصول از USB-C بهره خواهد برد.
پیش‌تر خبری منتشر شده مبنی بر اینکه آیفون ۱۵ پرو مکس مشخصات بهتری از ۱۵ پرو خواهد داشت تا یک تفاوت بین دو پرچم‌دار قدرتمند اپل جز اندازه وجود داشته باشد. اما اینطور که به نظر می‌رسد، یک مدل تحت عنوان اولترا قرار است به مجموعه پرچم‌داران نسل بعد این شرکت آمریکایی اضافه شود که گفته می‌شود از USB-C بهره خواهد برد. گوشی‌های سری آیفون ۱۴ به‌تازگی رونمایی شده‌اند و به همین خاطر شاید کمی زود باشد که بخواهیم با قطعیت در رابطه با سری آیفون ۱۵ صحبت کنیم. بنابراین توصیه می‌شود فعلا این خبر را در حد یک شایعه در نظر بگیرید.
 
مارک گورمن و مینگ‌چی کو که دو تن از موثق‌ترین افشاگران حوزه‌ی فناوری محسوب می‌شوند در صحبت اخیری که با کاربران داشته‌اند به دو نتیجه رسیده‌اند. مینگ‌چی کو بدون اینکه وارد جزئیات شود، مدعی شده اپل محصولات خود را با تفاوت‌های بیشتری نسبت به یکدیگر راهی بازار خواهد کرد و مارک گورمن هم گفته که یک مدل با نام اولترا قرار است به مجموعه پرچم‌داران این شرکت اضافه شود.
 
گورمن با اشاره به اینکه نام اولترا برای یکی از ساعت‌های هوشمند اپل هم مورد استفاده قرار گرفته، گفته که باید همین نام را برای آیفون‌ها هم انتظار داشته باشیم. البته او دقیقا به نام «آیفون ۱۵» اولترا اشاره‌ای نکرده اما با توجه به اینکه مینگ‌چی کو هم تا حدودی این گفته را تأیید کرده، به نظر می‌رسد در نسل بعد، شاهد اتفاقات بزرگی خواهیم بود.
 
با این تفاسیر، قطعا انتظار کاربران از آیفون ۱۵ اولترا بسیار بالاتر خواهد بود. یعنی چیزی فراتر از فقط تجهیز آن به پورت USB-C. برای مثال تراشه‌ی A17 و دوربین پریسکوپی که تاکنون در گوشی‌های اپل دیده نشده تا بدین ترتیب مدل اولترا حداقل حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد. این احتمال هم وجود دارد که اپل بار دیگر تغییری روی حفره‌های جذاب و متحرک نمایشگر ایجاد کند اما فعلا نمی‌توان در رابطه با جزئیات این موضوع صحبت کرد.

​​