تلفن همراه

ظرفیت باتری گوشی‌های سری آیفون 14 مشخص شد

منبع: دیجیاتو
تمام دستگاه‌های این سری به جز آیفون‌ 14 پرو مکس نسبت به نسل قبل از باتری بزرگتری بهره می‌برند.
 
اپل هنگام معرفی سری آیفون 14 بدون اشاره به ظرفیت دقیق باتری آن‌ها، اعلام کرد که عمر باتری نسل جدید در مقایسه با آیفو‌ن 13 بهبود پیدا کرده است. حالا ظرفیت باتری تمام مدل‌های آیفون‌ 1‌4 از جمله آیفون ‌14 پلاس که طبق ادعای اپل بهترین عمر باتری را در بین آیفون‌ها دارد، مشخص شده است.
 
طبق گزارش‌های منتشر شده، از هر چهار مدل آیفون 14، سه مدل ظرفیت باتری بیشتری نسبت به نسل قبل دارند و فقط آیفون‌ 14 پرو مکس در مقایسه با آیفون 13 پرو مکس به باتری کوچکتری مجهز شده است.
 
ظرفیت باتری سری آیفون 14 و مقایسه با سری آیفون 13
ظرفیت باتری نسل جدید گوشی‌های اپل به شرح جدول زیر است:
۲.PNG
نسل قبلی، یعنی گوشی‌های سری آیفون 13 نیز با باتری‌های زیر روانه بازار شده بودند:
۳.PNG
بنابراین ظرفیت باتری آیفون‌ 14 پرو مکس نسبت به نسل قبل فقط اندکی کمتر است.
 
عمر باتری گوشی‌های آیفون تحت تاثیر دو عامل اصلی قرار می‌گیرد: ظرفیت باتری و بهره‌وری پردازنده دستگاه. امسال آیفون‌ ‌14 پرو و 14 پرو مکس به چیپ جدید A16 Bionic مجهز شده‌اند که با استفاده از لیتوگرافی 4 نانومتری ساخته شده است. آیفون‌ 14 و 14 پلاس نیز از پردازنده 5 نانومتری A15 Bionic بهره می‌برند که هرچند در رده‌ای پایین‌تر از A16 Bionic قرار دارد، اما همچنان بسیار کارآمد است.
 
هر چهار مدل آیفون‌ 14 هفته گذشته توسط اپل معرفی شدند و از 9 سپتامبر (18 شهریور) برای پیش‌خرید در دسترس قرار گرفتند. این دستگاه‌ها قرار است در تاریخ 16 سپتامبر (25 شهریور) عرضه شوند، به استثنای آیفون 14 پلاس که از 7 اکتبر (15 مهر) در دسترس مشتریان قرار خواهد گرفت. اخیرا همچنین مشخص شده بود که تمام مدل‌های سری آیفون 14 از رم 6 گیگابایتی بهره می‌برند.

​​