فناوری اطلاعات

جریمه 1.9 میلیون دلاری یک سایت به علت بی توجهی به حریم شخصی کاربران

منبع: فارس
مالک سایت مد «شین» به دلیل بی توجهی به حفظ حریم شخصی کاربران و سرقت داده های آنان 1.9 میلیون دلار (1.69 میلیون پوند) جریمه شده است.
به گزارش یاهونیوز، جزئیات و اطلاعات ورود به سایت 39 میلیون حساب کاربری شین در سال 2018 پس از هدف قرار گرفتن شرکت مالک آن، Zoetop، توسط هکرها به سرقت رفت.
 
لتیتیا جیمز، دادستان کل نیویورک، گفت Zoetop در مورد گستردگی این حملات هکری دروغ گفته و تنها بخش اندکی از مشتریان آسیب دیده را مطلع کرده است. در عین حال شین می گوید که «گام های مهمی» برای بهبود امنیت سایبری خود برداشته است.
 
اسامی، آدرس‌های ایمیل، رمز عبور و اطلاعات کارت اعتباری متعلق به ده‌ها میلیون دارنده حساب کاربری در شین توسط هکرها به سرقت رفته و به صورت آنلاین فروخته شد.
 
هفت میلیون نفر دیگر از دارندگان حساب Romwe، یکی دیگر از سایت‌های فست مد متعلق به Zoetop، در سال 2018 مورد نفوذ هکری قرار گرفتند. دفتر دادستان کل نیویورک گفت که Zoetop در حفاظت از اطلاعات مشتریان و اطلاع رسانی به میلیون ها دارنده حساب، که اطلاعات شخصی آنها فاش شده، ضعیف عمل کرده است.
 
در میان افراد آسیب دیده بیش از 800000 مشتری ساکن نیویورک بودند. این شرکت در ابتدا گزارش داده بود که تنها اطلاعات 6.42 میلیون حساب کاربری شین در این هک افشا شده است.

​​