تلفن همراه

اولین سایت ۵G در کردستان راه‌اندازی شد

منبع: ایرنا
اولین سایت ۵G کردستان در محله شالمان سنندج با همکاری شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل نصب شد و بزودی ۲ سایت دیگر نیز در این شهر راه‌اندازی می‌شود.
سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان روز چهارشنبه در این ارتباط به ایرنا گفت: طبق برنامه ریزی صورت گرفته تا پایان امسال ۵۰ سایت با تکنولوژی ۵G در مناطق مختلف استان راه اندازی خواهد شد.
 
آرام حیدری با اشاره به افزایش ظرفیت و پهنای باند اینترنت استان،  اضافه کرد: ارتقای سایت های مخابراتی با هدف ارائه خدمات بهتر به مشترکان در دستور کار است.
 
وی افزود: از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا کنون و با هدف عدالت اجتماعی در حوزه زیرساخت های ارتباطی و از محل اعتبارات USO وزارت ارتباطات در ۵۶ روستای استان توسعه ارتقای تکنولوژی نسل ۴ انجام شده است.
 
سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان یادآور شد: بر اساس آخرین آمار منتشر شده در درگاه پایش جامعه اطلاعاتی ایران، در شاخص میزان مشترکان فعال پهن باند سیار به ازای هر ۱۰۰ نفر در استان بیش از ۲۲ درصد و همچنین در آمار مشترکان تلفن همراه به ازای هر ۱۰۰ نفر بیش از ۹ درصد رشد داشته‌ایم.
 
حیدری ضریب نفوذ اینترنت پهن باند سیار کردستان را ۹۷.۹۹ درصد و این رقم را در کشور ۱۵۵.۱۹ درصد اعلام کرد و ادامه داد: استان در این حوزه رتبه ۱۹ کشور را دارد.
 
استان کردستان با یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت، ۱۰ شهرستان، ۳۲ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان و یک هزار و ۶۷۷ روستای دارای سکنه دارد.

​​