تلفن همراه

کوالکام مدعی پیشرفت در 5G SA mmWave شد: 7گیگابیت بر ثانیه!

ICTna.ir - غول تراشه های موبایل ایالات متحده، کوالکام، میگوید موفق شده است با برخی از شرکت های چینی همکاری کند تا به مرز سرعت 7 گیگابیت بر ثانیه از طریق 5G برسد.
 
4G-5G-6G-evolution-770x285.jpg
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در حالی که بیانیه مطبوعاتی کوالکام به صراحت چنین چیزی را بیان نمی کند، به نظر می رسد این نقطه عطف در یک محیط آزمایشگاهی اما با استفاده از کیت تجاری به دست آمده است.
 
شرکای نام برده شده در این تست ZTE، Nokia Shanghai Bell و CICT Mobile هستند. ما می دانیم که این تست در چین انجام شده است، اما نه مکان دقیق آن مشخص است و نه جزئیات قابل توجهی از آن. فقط گفته شده در این آزمایش به حداکثر سرعت دانلود 7.1 گیگابیت در ثانیه، آپلود 2.1 گیگابیت در ثانیه و تأخیر 3.6 میلی ثانیه در مقدار نامشخصی از طیف موج میلی متری رسیده اند!
 
کسانی که به مسائل مخابراتی علاقه دارند از شنیدن اینکه تست دانلود از ساختار فریم DDDSU استفاده می کند هیجان زده خواهند شد، در حالی که تست بارگذاری ساختار فریم DSUUU را انتخاب کرده است. علاوه بر این، این آزمایش‌ها نشان می‌دهند که mmWave به سرعت‌های بالاتر و تأخیر کمتری نسبت به فرکانسهای زیر 6 گیگاهرتز، با استفاده از استقرار 5G mmWave SA (FR2) بدون پایه در طیف LTE زیر 6 گیگاهرتز دست می‌یابد.
 
دورگا ملادی، مدیرکل مودم‌های سلولی و زیرساخت‌های کوالکام می‌گوید: امروز نقطه عطف مهم دیگری برای 5G mmWave است. از آنجایی که جهان همچنان شاهد افزایش تقاضای داده است، mmWave نقشی اساسی در افزایش ظرفیت شبکه با هزینه کمتر برای اپراتورها ایفا می کند. ما مفتخریم که به همکاری با شرکای صنعتی مانند ZTE، نوکیا و CICT Mobile و گروه تبلیغاتی IMT2020 (5G) ادامه می‌دهیم تا مرزهای اتصال را پشت سر بگذاریم و تجربه‌های قوی مصرف‌کننده و سازمانی را فراهم کنیم.
 
این تستها طبعا در آکادمی فناوری اطلاعات و ارتباطات چین انجام شد و نشانه نزدیکی و پیشرویی این کشور در این حوزه است که علیرغم تلاش های دولت ایالات متحده، هنوز امکان همکاری سازمان های آمریکایی و چینی بر سر مسائل مخابراتی وجود دارد. ویژگی های انتشار طیف mmWave همچنان چالشی برای استفاده گسترده از آن است، اما به نظر می رسد این نوع تلاشهای مشترک بین المللی بهترین راه برای حل و توسعه آن باشد.
 
 

​​