تلفن همراه

کوالکام جدیدترین تراشه گوشی های هوشمند خود را معرفی کرد

ICTna.ir - غول تراشه موبایل ایالات متحده، کوالکام، آخرین نسخه از پرچمدار SoC خود را معرفی کرده است که سال آینده منبع تحلیل و پردازش بسیاری از گران ترین دستگاه ها را تامین خواهد کرد.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، همانطور که تقریبا یک سال پیش به این باور رسیدیم، SoC برتر امسال، پلتفرم Snapdragon 8 Gen 2 نام دارد. به ناچار کوالکام نتوانست در ماه می سال جاری در برابر ارتقای موقت مقاومت کند، موضوعی که نیاز به تغییر بیشتر در طرح نام‌گذاری پیچیده‌اش داشت، اما این تازه‌سازی اصلی سالانه این غول فناوری است.
 
کریس پاتریک، مدیرکل گوشی‌های موبایل در کوالکام می‌گوید: «ما مشتاق هستیم که مردم را قادر به انجام کارهای بیشتر کنیم، بنابراین اسنپدراگون را با کاربر در مرکز طراحی می‌کنیم. اسنپدراگون 8 نسل 2، چشم انداز گوشی های هوشمند پرچمدار را در سال 2023 را متحول خواهد کرد. اسنپدراگون 8 نسل 2 هوش مصنوعی پیشگامانه، اتصال بی نظیر و گیم پلی در سطح قهرمان را ارائه می دهد و به مصرف کنندگان امکان می دهد هر تجربه ای را در مورد اعتمادترین دستگاه خود بهبود بخشند.
 
همانطور که نقل قول نشان می دهد، کوالکام بر قابلیت های چندگانه اسنپدراگون 8 نسل 2 تاکید می کند. آمارهای برتر این است که کوالکام ادعا می کند 35 درصد عملکرد سریع تر و 40 درصد راندمان انرژی بهتر از تسل 1 ارائه می دهد، در حالی که Adreno GPU ظاهراً 25٪ سریعتر رندر گرافیک را مدیریت می کند. 
 
به نظر می رسد که این یک بسته نسبتاً جامع از فناوری جالب است که احتمالاً موقعیت کوالکام را در رأس این حوزه در مورد SoC های شخص ثالث گوشی های هوشمند برای یک سال دیگر تضمین می کند. با این حال، نحوه مقایسه Snapdragon 8 Gen 2 با تراشه های داخلی ساخت اپل و سامسونگ، هنوز مشخص نیست. ما شما را با چند توییت از تحلیلگرانی که به رویداد راه اندازی راه یافتند، می گذاریم.

 

​​