تلفن همراه

جزئیاتی از طراحی شیائومی ۱۳ فاش شد؛ باریک‌تر شدن حاشیه‌های اطراف نمایشگر

منبع: زومیت
جدیدترین تصویر فاش‌شده از شیائومی ۱۳ در توییتر نشان می‌دهد حاشیه‌های اطراف نمایشگر این گوشی بسیار باریک خواهد بود و این دستگاه از نسبت صفحه‌نمایش به بدنه‌ی ۹۳٫۳ درصدی بهره خواهد برد.
 
طبق گزارش‌های اخیر، انتظار داریم سری شیائومی ۱۳ در تاریخ ۱۰ آذر رسماً معرفی شوند. اکنون درحالی‌که زمان زیادی تا مراسم رونمایی از نسل بعدی پرچم‌داران شیائومی باقی نمانده است، همچنان شاهد انتشار خبرهای متعددی درمورد این محصولات هستیم.
 
افشاگر قابل‌اعتماد خبرهای فناوری، Ice Universe با انتشار توییتی در حساب کاربری خود تصویری از شیائومی ۱۳ به‌اشتراک گذاشته است که جزئیاتی را درمورد طراحی آن به ما نشان می‌دهد. این افشاگر می‌گوید گوشی مذکور از صفحه‌نمایش تخت بهره خواهد برد و حاشیه‌های اطراف صفحه‌نمایش آن نیز بسیار باریک خواهد بود. این منبع همچنین اشاره می‌کند که سال ۲۰۲۳ شاهد کوچک‌تر شدن حاشیه‌های اطراف نمایشگر گوشی‌های هوشمند خواهیم بود و به‌نظر می‌رسد بیشتر شرکت‌های فعال در بازار، از این روند پیروی خواهند کرد. البته در برخی از گزارش‌ها گفته شده است گلکسی S23 سامسونگ نسبت به مدل قبلی این دستگاه از حاشیه‌های بزرگ‌تری بهره خواهد برد.
تصویر جدید فاش‌شده از شیائومی ۱۳ نشان می‌دهد ضخامت حاشیه‌های بالا، راست و چپ نمایشگر این محصول ۱٫۶۱ میلی‌متر و ضخامت لبه‌ی پایینی آن کمی بیشتر و معادل ۱٫۸۱ میلی‌متر خواهد بود. این دستگاه همچنین از نسبت نمایشگر به بدنه‌ی ۹۳٫۳ درصد بهره خواهد برد که رقم بسیار درخورتوجهی محسوب می‌شود.
 
در یکی دیگر از گزارش‌های مرتبط با پرچم‌داران بعدی شیائومی گفته شده است این گوشی‌ها احتمالاً به‌ بهترین صفحه‌نمایش در دنیای گوشی‌های اندرویدی مجهز خواهند شد. شنیده‌ها حاکی از آن است نمایشگر سری شیائومی ۱۳ از سطح روشنایی بالاتر از گلکسی S22 سامسونگ بهره خواهند برد. از دیگر ویژگی‌های این محصولات می‌توان به سیستم‌عامل اندروید ۱۳ و پوسته‌ی سفارشی MIUI 14 اشاره کرد که گفته می‌شود روان‌ترین رابط‌کاربری مبتنی‌بر اندروید خواهد بود.

​​