فناوری اطلاعات

به زودی یکی از چهار قطب مرکز داده کشور در یکی از استان‌های شمال غربی افتتاح می شود

لاجوردی معاون وزیر، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در جریان سفر به استان های آذربایجان شرقی و غربی و دیدار با استانداران این دو استان ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک یکی از چهار قطب مرکز داده کشور در یکی از استان‌های شمال غربی افتتاح شود.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل،وی در جریان این سفر، با خرم استاندار آذربایجان شرقی در تبریز و معتمدیان استاندار آذربایجان غربی در ارومیه دیدار و بر توسعه زیرساخت های ارتباطی در این استان‌ها تاکید کرد.
در این دیدار لاجوردی با ارائه توضیحاتی در خصوص برنامه‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص زیرساخت های ارتباطی کشور و تکمیل شبکه ملی اطلاعات، به اقدامات شرکت ارتباطات زیرساخت برای ایجاد قطب مراکز داده در شمال غربی کشور اشاره کرد.
 
وی افزود: مطالعات لازم برای مکان یابی دقیق و مناسب ایجاد قطب مراکز داده در یکی از دو استان در دست انجام است که این سفر هم در همین راستا انجام شده است.
طی این ملاقات ‌ها استانداران هر دو استان ضمن استقبال از برنامه ها و اقدامات توسعه‌ای شرکت ارتباطات زیرساخت، آمادگی خود را برای همکاری با این شرکت برای ایجاد قطب مراکز داده اعلام کردند.
 
در جریان این سفر لاجوردی معاون وزیر، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل و هیئت همراه ضمن بازدید از مراکز ارتباطی آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی از نقاط پیش بینی شده برای راه اندازی قطب داده در این استان ها بازدید کردند.

​​