رسانه‌های اجتماعی

متا همراهی نکرد: برای تعیین نماینده در ایران وارد مکالمه نمی‌شویم

فیلتر شدن شبکه‌های اجتماعی و خدمات اینترنتی در ایران؛ اینستاگرام و واتس‌اپ هم فیلتر شدند
سخنگوی شرکت متا در پاسخ به رسانه‌ها اعلام کرده است که این شرکت تمایلی برای تعیین نماینده در ایران ندارد و وارد مذاکرده با مقام‌های ایران نخواهد شد.
 
به گزارش پیوست، پس از گذشت حدود دوماه و نیم از فیلترینگ اینستاگرام در ایران، در نهایت مرکز ملی فضای مجازی در ایران خبر از ارسال نامه‌ای از سوی این مرکز به شرکت متا داد که در آن پس از متهم کردن اینستاگرام به نقض قوانین جمهوری اسلامی و قوانین خود این پلتفرم، مهلت ۱۰ روزه‌ای به این شرکت داده بود تا به منظور فراهم شدن امکان فعالیت پایدار سکوهای مذکور اقدامات لازم از جمله معرفی نماینده رسمی و مسئولیت پذیر مستقر در ایران معرفی کند.
 
مرکز ملی فضای مجازی در این نامه این شرکت را متهم به هرزه‌نگاری، روسپی‌گری، نشر اخبار جعلی، تشویق به خشونت، کودک‌آزاری، نفرت‌پراکنی، ترغیب به خشونت و ناآرامی‌های اجتماعی کرده بود.
 
حال با گذشت  ۱۰ روز از انتشار این نامه در حالی ‌که ادعاهای متفاوتی از سوی مقامات ایران در خصوص پاسخ متا در رسانه‌ها بازتاب یافته بود. از یک سو یک نماینده مجلس و عضو کمیسیون فرهنگی از احتمال بالای حضور اینستاگرام و واتس‌اپ در ایران خبر داده بود و از سوی دیگر وزیر ارتباطات خبر از عدم پاسخ متا به نامه مرکز ملی فضای مجازی گفته بود، سخنگوی متا در پاسخ به رسانه بی‌بی‌سی اعلام کرد که این شرکت در این‌باره با مقامات ایرانی وارد گفت‌وگو نخواهد شد.

​​