فناوری اطلاعات

بازی موبایل هیولاکشی ویچر از دسترس خارج می‌شود

منبع: دیجی کالا مگ
استودیوی سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt Red) به تازگی اعلام کرده که بازی موبایلی The Witcher: Monster Slayer را در سال آینده از دسترس خارج خواهد کرد.
برنامه‌‌ریزی برای پایان دادن به پشتیبانی از این بازی پس از اینکه شرکت سازنده در ماه اکتبر اعلام کرد که بر کار و تجارت اصلی خود یعنی توسعه‌ی بازی برای رایانه‌های شخصی و کنسول‌ها تمرکز خواهد کرد، تایید شد و به نظر می‌رسد که پروژه‌های موبایلی قرار است با همکاری استودیوهای خارجی انجام شود. گفتنی است که The Witcher: Monster Slayer در جولای ۲۰۲۱ برای پلتفرم‌های اندروید و iOS منتشر شد. این بازی نقش‌آفرینی رایگان مبتنی بر فناوری واقعیت افزوده است.
 
این بازی در تاریخ ۳۱ ژانویه‌ی ۲۰۲۳ (۱۱ بهمن ۱۴۰۱) از گوگل‌پلی و اپ استور حذف خواهد شد و در ۳۰ ژوئن سال آینده (۹ تیر ۱۴۰۲) دسترسی به بازی برای همه‌ی بازیکنان به نوعی غیرفعال خواهد شد. انتظار می‌رود که توسعه‌دهنده‌ی بازی، یعنی استودیوی داخلی Spokko در تیم و شرکت‌های بزرگ‌تری قرار گیرد تا پروژه‌های دیگری را انجام دهد.
در ماه اکتبر، سی‌دی پراجکت رد برنامه‌ی خود را برای آینده‌ای نزدیک، از جمله دنباله‌ی سایبرپانک ۲۰۷۷، سه‌گانه‌ای جدیدی از سری ویچر به همراه اسپین‌آف‌هایی از آن و یک آی‌پی جدید آشکار کرد. در این میان گفته شده که پشتیبانی از بازی Gwent: The Witcher Card Game به عنوان اثر رایگانی که به طور رسمی در سال ۲۰۱۸ منتشر شد، نیز سال آینده به پایان می رسد. البته سی‌دی پراجکت رد قرار نیست که آن را از دسترس خارج کند.
 
در نهایت طبق آمار منتشر شده از فروشگاه گوگل پلی، بازی The Witcher: Monster Slayer در ۱۷ ماه اول انتشار خود بین یک تا پنج میلیون بار دانلود شده است و در حال حاضر بر اساس بیش از ۷۳۰۰۰ نقد، امتیاز ۲.۹ ستاره را کسب کرده است. متاسفانه اپ استور اپل دیگر آمار دانلود را ارائه نمی‌کند، اما این واقعیت که نسخه‌ی iOS بازی تنها ده‌ها نقد از کاربران دریافت کرده، نشان می‌دهد که بازی در جامعه‌ی بازیکنان آیفون چندان محبوبیتی نداشته است.

​​