تلفن همراه

هواوی سال آینده گوشی‌های هوشمند خود را همچنان با فناوری 4G عرضه خواهد کرد

منبع: زومیت
ظاهراً هواوی سال ۲۰۲۳ نیز همچنان مجبور است محصولاتی مثل گوشی‌های هوشمند جدید خود را با فناوری 4G روانه‌ی بازار کند.
تقریباً به سال ۲۰۲۳ نزدیک شده‌ایم؛ ولی به‌نظر می‌رسد هواوی همچنان به‌دلیل تحریم‌های سنگین ایالات متحده علیه این شرکت، سال آينده نیز گوشی‌های هوشمند خود را با فناوری 4G عرضه خواهد کرد؛ شرایطی که می‌تواند طرفداران فناوری 5G را ناامید کند.
 
HuaweiCentral گزارش داده است اگرچه گوشی‌های پرچم‌دار سال آینده‌ی هواوی از جدیدترین فناوری‌های تراشه‌ها بهره خواهند برد، این محصولات همچنان بدون پشتیبانی از 5G روانه‌ی بازار خواهند شد. علاوه‌براین، به‌نظر نمی‌رسد شاهد تغییر درخورتوجهی در روند تولید تراشه‌های Kirin هواوی باشیم؛ بنابراین، سری P60 این برند با نسخه‌ی 4G تراشه‌های کوالکام عرضه خواهد شد.
 
هواوی هدف اصلی خود را روی بقا معطوف کرده است؛ اما این موضوع شرکت مذکور را از توسعه‌ی فناوری‌های جدید برای رقابت با شرکت‌های بزرگ بازار بازنمی‌دارد. درحال‌حاضر، هواوی سری P50 و Mate 50 را با نسخه‌ی 4G تراشه‌های اسنپدراگون عرضه کرده است و به‌عبارت‌دیگر، همچنان به پردازنده‌های 4G کوالکام دسترسی دارد.
 
در سال جاری میلادی، هواوی فقط گوشی‌های 4G روانه‌ی بازار کرده است که دلیل آن فقدان مؤلفه‌ی مهم RF است. RF برای فعال‌کردن سیگنال‌های 5G در سیستم-روی-چیپ (SoC) الزامی است که این شرکت درحال‌حاضر به آن دسترسی ندارد. در سال ۲۰۱۹، هواوی در فهرست‌ سیاه دولت ایالات‌ متحده قرار گرفت و همین موضوع باعث شد امکان تولید تراشه‌های جدید موبایلی را نداشته باشد. چنین شرایطی به افزایش وابستگی شرکت مذکور به تراشه‌سازان شخص‌ ثالث ازجمله کوالکام منجر شد.
 
از‌آن‌جاکه هواوی نمی‌تواند به فناوری‌ موردنیاز برای ارائه‌ی 5G در گوشی‌های هوشمند خود دسترسی داشته باشد، این شرکت درحال‌حاضر امکان فعال‌کردن قابلیت مذکور را در گوشی‌های پرچم‌دار خود ندارد. البته غول فناوری چینی در حال توسعه‌ی فناوری‌های جدیدی است تا به‌طور‌بهینه‌تر از شبکه‌های کنونی استفاده کند. این شرکت با ارائه‌ی جدیدترین نوآوری‌های مرتبط با فناوری وای‌فای روی گوشی‌های پرچم‌دار خود و استفاده از سخت‌افزارهای قدرتمندتر برای جذب بهتر سیگنال‌های 4G، سعی می‌کند همچنان مزیت‌هایی را به مشتریان خود ارائه کند.

​​