فناوری اطلاعات

هواوی مجوز برخی پتنت‌های خود را برای خودروسازان بزرگ ازجمله مرسدس‌بنز صادر کرده است

منبع: زومیت
هواوی پایگاه بزرگی از پتنت‌های مرتبط با خودرو دراختیار دارد که مجوز استفاده از آن‌ها را به شرکت‌هایی مثل مرسدس‌بنز و آئودی و پورشه فروخته است.
هواوی در سه‌ سال گذشته تلاش زیادی برای بهبود واحد خودروهای هوشمندش انجام داده است. گفته می‌شود این شرکت مجوز استفاده از فناوری‌های مرتبط با خودرو خود را برای شرکت‌های برتر بازار ازجمله مرسدس‌بنز، آئودی، بی‌ام‌و و پورشته صادر کرده است.
 
به‌گزارش HuaweiCentral، موافقت‌نامه‌های مربوط به مجوز پتنت‌های هواوی در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۲ نشان می‌دهد فناوری‌‌های این شرکت در حوزه‌ی خودروهای هوشمند درحال‌حاضر هر سال در ۱۵ میلیون دستگاه خودرو از ۷۰ میلیون دستگاه خودرو تولید‌شده در سرتاسر جهان استفاده شده است.
 
علاوه‌بر خودروسازان آلمانی، هواوی نیز قراردادهایی با سوبارو ژاپن، رنو فرانسه، لامبورگینی و بنتلی امضا کرده است. جدیدترین خبرهای مرتبط با گواهی‌های حق‌ اختراع هواوی در حوزه‌ی خودروسازی پس‌از‌آن منتشر شد که این شرکت قرارداد چندساله‌ی مجوز متقابل را با برندهای پیشرو صنعت و رقبای دیگری ازجمله سامسونگ و اوپو نوکیا امضا کرد.
 
قهرمان ثبت اختراع
هواوی در مواجهه با تحریم‌های ایالات‌ متحده، از پتنت‌ها و قابلیت‌های تحقیق‌وتوسعه‌ی خود برای کسب سود و سرمایه‌گذاری مجدد به‌منظور انجام تحقیقات بیشتر استفاده می‌کند. قراردادهای مجوز ثبت اختراع به هواوی امکان می‌دهد تا برای درآمدزایی بیشتر نه‌تنها با برندهای چینی، بلکه با شرکت‌های خارجی نیز همکاری کند.
 
آلن فن، رئیس جهانی بخش مالکیت معنوی هواوی گفت:
 
ما با شرکت‌های آمریکایی درزمینه‌ی معاملات مجوز متقابل همکاری می‌کنیم.
- آلن فن
 
 
 
آلن همچنین اظهار کرد که شرکت متبوعش در سال ۲۰۲۲ بیش‌ از ۲۰ قرارداد مجوز ثبت‌ اختراع جدید یا تمدیدشده امضا کرده است. این قرارداد شامل فناوری‌های گوشی‌های هوشمند، وسایل نقلیه‌ی هوشمند، شبکه‌ها و اینترنت اشیاء می‌شود. هواوی در حوزه‌ی فناوری‌های بی‌سیم پیشرفته‌ی صنعت خودروسازی با بیش‌ از ۱۵ شرکت پیشرو همکاری کرده است.

​​