فناوری اطلاعات

اثر تحریم‌های آمریکا علیه هواوی ضعیف شد

منبع: ایسنا
غول فناوری هواوی تکنولوژیز چین ثابت ماندن درآمد سال ۲۰۲۲ خود را اعلام کرد که نشان می‌دهد کاهش فروش این شرکت به دلیل تحریم‌های آمریکا، متوقف شده است.
 
با وجود این که میزان فروش هواوی تنها ۰.۰۲ درصد افزایش داشت، اریک شو، رئیس هیات مدیره چرخشی این شرکت در نامه سال نو که این شرکت سالانه منتشر می‌کند و در آن آمار مالی مذکور اعلام شد، همچنان خوش‌بینی خود را حفظ کرد.
 
شو در این نامه که خطاب به کارکنان هواوی بود و برای رسانه‌ها منتشر شد، اعلام کرد: محدودیت‌های آمریکا اکنون به استاندارد جدید ما تبدیل شده است و به کسب و کار عادی خود برگشته‌ایم.
 
به گفته رئیس هیات مدیره هواوی، انتظار می‌رود درآمد سال ۲۰۲۲ این شرکت، به ۶۳۶.۹ میلیارد یوان (۹۱.۵۳ میلیارد دلار) برسد که افزایش بسیار اندکی در مقایسه با سال ۲۰۲۱ نشان می دهد که درآمد این شرکت به ۶۳۶.۸ میلیارد یوان رسیده بود و فروش سالانه اش تحت تاثیر تحریم‌های آمریکا، ۳۰ درصد کاهش پیدا کرده بود.
 
درآمد سال ۲۰۲۲ هواوی همچنان پایین‌تر از رکورد ۱۲۲ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۹ است. در آن سال، این شرکت بزرگترین فروشنده تلفن‌های هوشمند اندرویدی در سراسر جهان بود. اما دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور وقت آمریکا، در سال ۲۰۱۹ با استناد به نگرانی‌های امنیت ملی، ممنوعیت تجاری علیه هواوی را اعلام و استفاده هواوی از سیستم عامل اندروید گوگل برای تلفن‌های هوشمند جدید را ممنوع کرد.
 
بر اساس گزارش رویترز، این تحریم‌ها باعث شد فروش گوشی‌های هواوی به شدت کاهش پیدا کند و درآمد این شرکت از تجهیزات شبکه و واحد ابری ادامه یافت. هواوی سرمایه گذاری مستمری در بخش خودروی برقی داشته است.

​​