تلفن همراه

تصمیمات جنجالی سامسونگ/ ارائه دسترسی بیشتر به تنظیمات پیشرفته دوربین

منبع: همشهری آنلاین
سامسونگ، به کاربران دسترسی بیشتری به تنظیمات سفارشی دوربین گوشی‌های گالکسی می‌دهد.
به گزارش فون‌آرنا، با توجه به پستی که یکی از مدیران انجمن سامسونگ از طریق «سام موبایل» (SamMobile) منتشر کرده، این کمپانی به دنبال آن است که برنامه دستیار دوربین خود را تا حد امکان در بسیاری از گوشی‌های گالکسی تعبیه کند.
 
انتظار می‌رود به زودی  اعلامیه‌ای که در آن برنامه‌های سامسونگ برای این اپلیکیشن، فاش می‌شود، انتشار یابد. این برنامه در حال حاضر فقط برای کسانی که از یکی از سه مدل سری گالکسی S۲۲ استفاده می‌کنند در دسترس است و اولین بار در ماه اکتبر منتشر شده است.
 
این برنامه به کاربران اجازه می‌دهد تا تنظیمات دوربین را تا سطحی بسیار فراتر از آنچه در دسترس است با استفاده از کنترل‌های موجود در برنامه «دوربین استوک» سفارشی کنند. برخی از کنترل‌های دوربین که سامسونگ قبلا از برنامه دوربین «استوک» حذف کرده بود، به برنامه «دستیار دوربین» (Camera Assistant) بازمی‌گردند.
 
این برنامه به کاربران این امکان را می دهد که گزینه‌های تصویربرداری دامنه دینامیک بالا (HDR، هدف تکنیک‌های «اچ دی آر» نمایش دقیق دامنه شدت‌های نور موجود در صحنه‌های طبیعی است)، بافت نرم عکس (برای ارائه جزئیات ملایم‌تر به عکس‌ها برای رسیدن به کیفیتی رویایی) و تعویض خودکار لنز که به تلفن اجازه می‌دهد بهترین لنز را بر اساس زوم انتخاب کند، را فعال یا غیرفعال کنند. نور و فاصله تا سوژه این اپلیکیشن همچنین به کاربران اجازه می‌دهد، حتی در حالت عکس با نگه داشتن دکمه شاتر، فیلمبرداری کنند.
 
این اپلیکیشن همچنین در صورت عدم استفاده از دوربین در عرض دو دقیقه به صورت خودکار خاموش می‌شود و کاربران می‌توانند سرعت شاتر دوربین را افزایش دهند. همچنین می‌توان از آن برای تنظیم تعداد عکس‌هایی که کاربران می‌خواهند پس از خاموش شدن تایمر بگیرند، استفاده شود.
 
ماه گذشته، سامسونگ به لطف ویژگی «داینامیک آیلند آیکون» (Dynamic Island Icon) اندروید ۱۳، آیکون برنامه دستیار دوربین را به روز کرد تا با تم رنگی تصویر زمینه گوشی مطابقت داشته باشد. در حال حاضر، کسانی که گوشی‌های سامسونگ گالکسی اس ۲۲، گالکسی اس ۲۲+ و گالکسی اس ۲۲ اولترا دارند، می‌توانند به فروشگاه گالکسی رفته و برنامه «دستیار دوربین» را نصب کنند. اما ظاهرا در آینده محدوده دسترسی‌ها گسترش خواهد یافت.

​​