تلفن همراه

وزیر ارتباطات: مساله حریم خصوصی مردم را حل می‌کنیم

منبع: آی‌تی‌من
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: حضور میلیونی هموطنان در سکوهای داخلی نشان‌دهنده آن است که این سکوها مساله‌ای به جهت کارکردی ندارند و ما باید تلاش کنیم که رغبت را در هموطنان ایجاد و اعتماد آنها را برای آمدن به این سکوها بیشتر کنیم.
 
عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات درباره حضور مردم در پیام‌رسان‌های داخلی و جلب اعتماد آنها گفت: تمام تلاش ما در این چند ماه این بود که بتوانیم سکوهای داخلی را تقویت کنیم و قابلیت‌ها و امکانات جدید به آن‌ها اضافه کنیم تا بتوانند در قالب پیام‌رسان و شبکه اجتماعی، با نمونه‌های خارجی رقابت و مردم را به سمت خودشان جلب کنند و بتوانند مساله و نیاز مردم را حل کنند.
 
وی با بیان حضور میلیونی هموطنان در این سکوها گفت: این حضور نشان‌دهنده آن است که این سکوها مساله‌ای به جهت کارکردی ندارند و ما باید تلاش کنیم که رغبت را در هموطنان ایجاد و اعتماد آنها را برای آمدن به این سکوها بیشتر کنیم. در این مسیر هم با افزایش قابلیت‌هایجدید و هم با پیگیری سازوکارهایی که خیال مردم را از بابت حریمخصوصی خودشان در این فضا راحت می‌کند، در تلاشیم اعتماد هموطنان را بیش از گذشته نسبت به پلتفرم داخلی جلب کنیم.
 
زارع‌پور ادامه داد: در این خصوص تاکنون کارهای زیادی انجام شده که یکی از آنها لایحه داده و حریم خصوصی است که اکنون در حال طیمراحل نهایی برای ارسال به مجلس است.  تدوین این لایحه یعنی ما از داده‌های شخصی مردم در پلتفرم داخلی حفاظت می‌کنیم.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان مبناهای قانونی که پیش ازینوجود داشته، افزود: البته در حال حاضر سازوکار قانونی وجود دارد و من در مجلس هم گفتم که براساس بخشنامه رییس قوه قضائیه، داده‌ها و اطلاعات مردم در سکوهای داخلی مشمول اصل 25 قانون اساسی است که تاکیدبر حفظ حریم خصوصی مردم دارد. مقام معظم رهبری نیز پیش از اینفتوا داده‌اند و داده‌های مردم را جزو حریم خصوصی دانستند و تاکیدکردند که باید حفظ شود. در همین راستا در لایحه‌ای که در حال آماده‌شدن است، تدابیری برای حفاظت از داده‌های مردم در پلتفرم‌های داخلیپیش‌بینی شده است.

​​