لبه تکنولوژی

ربات دوست‌داشتنی EBO X با امکانات جذاب، می‌تواند عضوی از خانواده شما باشد

منبع: زومیت
ربات خانگی هوشمند EBO X با قابلیت نظارت بر محیط خانه و ارتباط با سایر لوازم هوشمند خانگی در CES 2023 معرفی شد.
اوایل هرسال میلادی و با شروع نمایشگاه CES، شاهد معرفی محصولات نوآورانه‌ و جذاب فراوانی هستیم که البته برخی از آن‌ها هرگز به‌صورت تجاری عرضه نمی‌شوند. اکنون Enabot که درزمینه‌ی ساخت ربات‌ فعالیت می‌کند، محصول چشمگیری به‌ نام EBO X معرفی کرده است که از ده‌ها قابلیت آینده‌نگرانه بهره می‌برد و قرار است در سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۲۳ روانه‌ی بازار شود.
 
EBO X درواقع ربات هوشمند خانگی است که چندین قابلیت اساسی دارد. این محصول پس‌ از نقشه‌برداری از محیط اطراف خود، می‌تواند شما را با دو چرخ‌ خود در اطراف محیط خانه دنبال کند. این ربات می‌تواند ازطریق دوربین‌های 4K خود به‌صورت دوطرفه با کاربران در ارتباط باشد و درصورت تمایل، موسیقی مدنظرتان را ازطریق بلندگو‌های Harman پخش کند. این محصول جذاب می‌تواند با سایر دستگاه‌های خانه‌ی هوشمند آلکسا مرتبط شود و هنگامی‌که در منزل حضور ندارید، هشدارهای امنیتی را ارائه دهد.
 
به‌گزارش دیجیتال‌ترندز، EBO X اساساً ایستگاه خانگی هوشمندی است که می‌تواند با چرخ‌های خود حرکت کند. این محصول قابلیت‌های اضافه‌ای برای اندازه‌گیری المان‌های مختلف نیز دارد. شاید بزرگ‌ترین ایراد ربات مذکور، قیمتش باشد. شرکت سازنده‌ی EBO X اعلام کرده است این محصول با قیمت ۹۹۹ دلار عرضه خواهد شد.
 
Enabot چند ربات خانگی هوشمند دیگر ازجمله EBO SE و EBO AIR را نیز تولید کرده است که البته تطبیق‌پذیری هیچ‌کدام از آن‌ها به‌اندازه‌ی EBO X نیست. ربات‌های قبلی این شرکت با قیمت کمتر از ۳۰۰ دلار فروخته می‌شوند؛ بنابراین، امکانات کمتر آن‌ها از EBO X چندان تعجب‌آور نیست. ربات Enabot EBO X برنده‌ی جایزه‌ی نوآوری CES 2023 نیز شده است.

​​