فناوری اطلاعات

استاندار آذربایجان غربی: فعالیت های شرکت مخابرات ایران در آذربایجان غربی جهادی و شایسته تقدیر است

استاندار آذربایجان غربی گفت: به دنبال فعالیت های جهادی شرکت مخابرات ایران در آذربایجان غربی، استان امروز در جمع استان های پیشرو در برخورداری از شبکه فیبرنوری است.
به گزارش روابط عمومی مخابرات منطقه آذربایجان غربی، محمد صادق معتمدیان استاندار آذربایجان غربی ظهر امروز در آئین امضاء تفاهم نامه اجرایی نهضت جهادی توسعه فیبرنوری(نجما) با تقدیر از تلاش های مجموعه شرکت مخابرات ایران و مخابرات منطقه آذربایجان غربی در توسعه زیرساخت های مخابراتی استان اظهار کرد: مخابرات منطقه آذربایجان غربی و زیرساخت های آن حقیقتا یک سرمایه ارزشمند برای آذربایجان غربی محسوب میشود و خوشبختانه با حرکت جهادی مدیران استانی، آذربایجان غربی جزء استان های پیشرو در اجرای این طرح مهم است.
 
وی افزود: البته مراحل آغاز اجرای نجما از ماه ها پیش در استان آغاز شده و قراردادهای اجرای این طرح میان شهرداری ها و مخابرات منطقه آذربایجان غربی امضاء شده است.
 
مقام عالی استان خاطر نشان کرد: دولت از اجرای طرح نجما حمایت حداکثری دارد و امیدواریم تا عملیات اجرای آن با سرعت بیشتری دنبال شود چرا که اجرای طرح فرصت ارزشمندی برای تحقق اهداف شهر هوشمند در شهرهایی مثل ارومیه است.
 
معتمدیان خاطر نشان کرد: بر همین اساس دستورات لازم برای اجرای طرح در سطح شهر ها و دیگر مناطق باید فورا و با مجوز آنی انجام گیرد.
 
استاندار آذربایجان غربی همچنین تاکید کرد که بر اساس توافقات صورت گرفته مطالبات مخابرات منطقه آذربایجان غربی از ادارات در اسرع وقت پرداخت خواهد شد و امیدوار است این منابع برای اجرای طرح نجما در خود استان هزینه شود.
 
وی افزود: لازم است تا کارگروهی به منظور رفع موانع اجرای این طرح ایجاد و سرعت اجرای طرح نجما در استان را بالا ببرد.
 
معتمدیان همچنین خواستار افزایش سطح آنتن دهی و پوشش جاده های آذربایجان غربی از شبکه همراه شد.

​​