پست

ارسال الکترونیکی گذرنامه‌های مرسولات هوایی

منبع: ایسنا
سرپرست مرکز تجزیه و مبادلات پست کشور از توافق با هواپیمایی ایران ایر در راستای ارسال الکترونیکی گذرنامه های مرسولات هوایی خبر داد.
 
در نشست مشترک پست و شرکت هواپیمایی ایران ایر، دو طرف بر ارسال الکترونیکی گذرنامه‌ی مرسولات پستی تهران که از طریق هوایی به سایر استان‌ها رهسپار می‌شوند، توافق کردند.
 
سرپرست مرکز تجزیه و مبادلات پست کشور با بیان اینکه در این طرح گذرنامه های الکترونیکی جایگزین ثبت های فیزیکی می شود، گفت:  این امر در سرعت بخشی به فرایندهای اجرایی تحویل مرسولات، افزایش دقت، کاهش خطاهای احتمالی و همچنین در تسهیل روند تهیه صورتحساب های مالی و کنترل هزینه های هر دو شرکت تاثیر بسزایی دارد.
 
وی با اشاره به مزایای ارسال الکترونیکی گذرنامه‌ی مرسولات پستی مبنی بر صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌، افزود: با هماهنگی اداره‌کل مهندسی عملیات و امور پیمانکاران پستی، در آینده‌ی نزدیک این طرح در دیگر شهرهای کشور نیز اجرا خواهد شد.
 
طبق اعلام شرکت ملی پست، پیشقدم خاطرنشان کرد: شرکت هواپیمایی ایران ایر نخستین شرکت هوایی در این توافق است و در صورت موفقیت‌آمیز بودن و رضایت طرفین از طرح، با سایر ایرلاین ها نیز در این خصوص رایزنی خواهیم کرد.

​​