فناوری اطلاعات

حمله موسیقی‌دان استرالیایی به ChatGPT: «این چت‌بات به‌ شیوه‌ای مضحک، انسان‌بودن را تقلید می‌کند»

منبع: زومیت
یک موسیقی‌دان سرشناس اهل استرالیا با حمله به ChatGPT می‌گوید چت بات معروف OpenAI به شیوه‌ای مضحک انسان‌بودن را تقلید می‌کند.
نیک کِیو، آهنگ‌ساز و خواننده‌ی مطرح استرالیایی، می‌گوید از توانایی‌های چت‌بات ChatGPT در حوزه‌ی موسیقی حیرت‌زده نشده است. او با انتشار پستی در وبلاگ شخصی‌اش از متن‌‌های ترانه‌ای که «به سبک نیک کیو» توسط ChatGPT نوشته شده بودند انتقاد کرد.
 
نیک کیو می‌گوید ChatGPT ممکن است بتواند سخنرانی یا مقاله‌ی دانشگاهی بنویسد، اما توانایی نوشتن موسیقی مناسبی را ندارد: «موسیقی‌ها از رنج درونی متولد می‌شوند. منظورم این است که موسیقی نتیجه‌ی مبارزه‌ی پیچیده و درونی انسان برای خلقت هستند و تا جایی که می‌دانم الگوریتم‌ها احساس ندارند.»
 
موسیقی نوشته‌شده شده توسط ChatGPT توسط فردی به نام مارک برای نیک کیو ارسال شد. کیو ضمن تشکر از مارک می‌گوید: «با تمام احترام، این موسیقی چرت‌و‌پرت است و به شیوه‌ای مضحک، انسان‌بودن را تقلید می‌کند.»
 
در بخشی از متن نوشته‌شده توسط ChatGPT می‌خوانیم:
 
در اعماق شب، صدایی می‌شنوم / صدایی که در سالن طنین‌انداز می‌شود / این صدای سیرن است که مرا به سمت خودش می‌کشد / مرا به جایی می‌برد که توانایی شروع کردن ندارم.
- چت‌بات ChatGPT
ChatGPT از زمان آغازبه‌کار در اواخر سال گذشته‌ی میلادی سر و صدای زیادی به پا کرده است. این چت‌بات که به شرکت OpenAI تعلق دارد قدم روبه‌جلوی بزرگی در حوزه‌ی هوش مصنوعی نیست، اما دسترسی عمومی به آن باعث شده است در زمانی کوتاه به میلیون‌ها کاربر دست پیدا کند.
 
یکی از مزایای مهم ChatGPT، توانایی این چت‌بات در تقلید انواع سبک‌های نوشتاری است. با این‌وجود، ChatGPT ضعف‌های مهمی دارد. این چت‌بات گاهی اوقات اطلاعات غلط را به‌عنوان حقیقتی پذیرفته‌شده به کاربر نمایش می‌دهد. همچنین ChatGPT گاهی اوقات اظهارات تبعیض‌گرایانه مطرح می‌کند.

​​