رسانه‌های اجتماعی

زارع‌پور: به مصوبه شورای رقابت اعتراض می‌کنیم/ کلاب‌هاوس رفع فیلتر می‌شود

ICTna.ir: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اعتراض این وزارتخانه به مصوبه شورای رقابت درخصوص انحصاری بودن بازار اینترنت ثابت کشور خبر داد.

Isa Zarepour Dolat.jpeg

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، عیسی زارع‌پور در حاشیه مراسم رونمایی از ناوگان موتوری برقی شرکت ملی پست کشور در جمع خبرنگاران افزود: نظر شورای رقابت کارشناسی نیست و من گروهی را در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مامور کردم تا پاسخ لازم را برای این مصوبه تهیه کنند.

شورای رقابت هفته گذشته بازار اینترنت ثابت را مصداق بازار انحصاری تشخیص داد و مرکز ملی رقابت را به تهیه دستورالعمل قیمت مکلف کرد تا با مشارکت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و نظرخواهی از سایر ذی‌نفعان، تهیه و جهت تصویب به شورای رقابت ارائه کند.

زارع‌پور اظهار داشت: حتما به این مصوبه اعتراض خواهیم کرد چون انحصاری در این زمینه وجود ندارد مخصوصا با آغاز پروژه فیبر نوری منازل و کسب کارها که بیش از ۱۰ بازیگر دارد، انحصار معنا ندارد و این مسیر را دنبال خواهیم کرد.

رفع فیلتر کلاب‌هاوس طی روزهای آینده

وزیر ارتباطات درخصوص رفع فیلتر برخی رسانه‌های اجتماعی نیز توضیح داد: پیش از این هم اعلام کرده‌ام که کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه متولی فیلترینگ است که حدود ۱۳ عضو دارد و تمام اعضای آن نیز دولتی نیستند.

او افزود: در تلاش هستیم محدودیت‌هایی که قابلیت برطرف شدن دارند را رفع کنیم و طی دو روز آینده خبرهای خوشی در این زمینه خواهید شنید.

او تصریح کرد: البته اینستاگرام و واتس‌اَپ که با مصوبه نهادهای امنیتی مسدود شده‌اند، فعلا مشمول این اتفاق نیستند و در این زمینه نهادهای امنیتی تصمیم‌گیر هستند اما برخی سرویس‌ها و خدماتی که از نظر ما قابلیت بازنگری دارند، اکنون مسیری را دنبال می‌کنیم که این اتفاق رخ دهد و به‌طور مشخص طی روزهای آینده کلاب هاوس رفع فیلتر خواهد شد.


​​