فناوری اطلاعات

اتصال دو روستای «قریس» و «حصار» به اینترنت پرسرعت ظرف یک هفته

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی از اتصال دو روستای «قریس» و «حصار» شهرستان خوی در مناطق زلزله زده این استان خبر داد و گفت: با توجه به تخریب مدارس برخی از روستاها در زلزله اخیر شهرستان خوی و عدم وجود مکان مناسب برای ادامه تحصیل دانش آموزان، با اتصال این دو روستا به اینترنت پرسرعت، دانش آموزان این مناطق می توانند به صورت غیرحضوری در کلاس ها شرکت کنند و روند آموزشی خود را پی بگیرند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی، قاسم جلیلی نژاد مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی گفت: در اثر زلزله اخیر شهرستان خوی شبکه ارتباطی 10 سایت مختل شده بود که در همان دو ساعت اولیه بعد از وقوع زلزله مشکل مرتفع و شبکه به حالت عادی و به صورت پایدار بازگشت.
 
وی افزود: با توجه به تخریب مدارس برخی از روستاهای زلزله زده و عدم وجود مکان مناسب برای ادامه تحصیل دانش آموزان روستاهای منطقه، در جلسه مدیریت بحران این شهرستان مقرر شد از 15 روستا، شش روستا ظرف مدت دو ماه به شبکه اینترنت پرسرعت متصل شوند.
 
جلیلی نژاد تصریح کرد: از شش روستای مطرح شده در آن جلسه با پیگیری اداره کل ارتباطات استان آذربایجان غربی و همت وزارت ارتباطات، ظرف یک هفته پس از وقوع زلزله سایت ارتباطی در دو روستای حصار و قریس راه اندازی شد و سایت های ارتباطی در چهار روستای آلمالو، باغ رجب، کوچک و قشقابلاغ نیز ظرف یک هفته آینده راه اندازی می شود.
 
در حال حاضر 81 درصد از روستاهای بالای بیست خانوار استان آذربایجان غربی تحت پوشش اینترنت پر سرعت قرار دارد.
بنا به این گزارش، 28 دی ماه گذشته زلزله ای با قدرت 5.4 ریشتر در حوالی شهرستان خوی رخ داد که باعث وارد آمدن خسارت های جدی به اماکن و ساختمان های واقع در روستاهای این منطقه شد.

​​