فناوری اطلاعات

آژانس فضایی بریتانیا 50 میلیون پوند بودجه برای ماهواره های ارتباطی اختصاص می دهد

ICTna.ir - پنجاه میلیون پوند بودجه برای «پروژه‌های جاه‌طلبانه و نوآورانه‌ای که ابعاد صنعت ارتباطات ماهواره‌ای بریتانیا را افزایش می‌دهند» پیش روی آژانس فضایی انگلستان است.
 
iStock-1358839342-770x285 (1).jpg
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این بودجه بخشی از برنامه تحقیقات پیشرفته آژانس فضایی اروپا (ESA) در خدمات مخابراتی (ARTES) است که برای شرکت‌هایی که صورت‌های فلکی ماهواره‌ای جدید، سیستم‌های زمینی مورد نیاز برای دسترسی به آنها یا کل سیستم‌های انتها به انتها را توسعه می‌دهند، قابل تخصیص می باشد.
 
این نسخه نشان می‌دهد که کاربردهای بالقوه ماهواره‌ها می‌تواند شامل پهپادهای مجهز به 5G، رانندگی خودکار، ایجاد «شبکه‌های فضایی برای رقابت با شبکه‌های زمینی مبتنی بر کابل» و «کمک به اپراتورهای فضایی بریتانیا برای استفاده از فناوری‌ها و مدل‌های تجاری جدید مخرب برای فعال کردن عملیات جهانی باشد». باشند.
 
جورج فریمن، وزیر علوم انگلیس در این خصوص گفت: «توسعه قابلیت‌های فضایی بریتانیا و به حداکثر رساندن فرصت‌های تجاری، کلید راهبرد ملی فضایی است، به عنوان بخشی از برنامه‌هایمان برای تبدیل شدن به یک قدرت پیشرو در فضا، بودجه ای به ارزش 16.5 میلیارد پوند برای اقتصاد بریتانیا» در دست داریم. ما مصمم به سرمایه‌گذاری در بخش فناوری ماهواره‌ای در کلاس جهانی خود هستیم، به همین دلیل است که من 1.8 میلیارد پوند برای مشارکت بریتانیا در برنامه‌های ESA طی پنج سال آینده متعهد شدم و اخیراً 190 میلیون پوند به طور خاص برای شرکت در مأموریت‌های مخابراتی بین‌المللی را مورد تایید قرار دادم. 
 
مدیر عامل آژانس فضایی بریتانیا، دکتر پل بایت هم در این زمینه گفت: "این زمان هیجان انگیزی برای درگیر شدن در صنعت ارتباطات ماهواره ای است، زیرا جهان وابستگی خود را به این خدمات برای مدیریت تجارت، سفر، امنیت، زیرساخت ها، اتصال و موارد اینچنینی افزایش می دهد."
 
 
 
 

​​