فناوری اطلاعات

وزیر ارتباطات مطرح کرد؛ استفاده مردم از پیام رسان های داخلی روز به روز بیشتر می شود/ مصوبه حمایت از کسب و کارهای اینترنتی در حال اجرا است

وزیر ارتباطات در دیدار با نمایندگان مردم بافت، رابر و ارزوئیه و صدیف بدری و همچنین مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین به بررسی مشکلات ارتباطی هموطنان این مناطق پرداخت و در زمینه رفع موانع و مشکلات آنها دستوراتی را صادر کرد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه برنامه دیدار با نمایندگان مردم و رسیدگی به مشکلات ارتباطی مردم، امروز (دوشنبه) با صمداله محمدی نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه و صدیف بدری، نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین دیدار کرد.
 
وزیر ارتباطات در این دیدارها به وضعیت ارتباطات و پوشش اینترنت پرسرعت در مناطق حوزه انتخابیه نمایندگان اشاره و تاکید کرد: روستاهای باقی مانده بالای بیست خانوار در این مناطق تا پایان شهریور ماه سال آینده تحت پوشش اینترنت پرسرعت قرار می گیرند.
وی در پاسخ به نمایندگان درباره نحوه حمایت از کسب و کارهای اینترنتی نیز افزود: براساس مصوبه حمایت از کسب وکارها، معافیت از مالیات تا 2 سال، پرداخت وام و تبلیغات، برخی از حمایت هایی است که آغاز شده و در حال انجام است.
 
زارع پور اشاره ای نیز به فعالیت پیام رسان های داخلی کرد و گفت: استفاده از پیام رسان های داخلی روز به روز بیشتر می شود و وزارت ارتباطات با تامین زیرساخت ها و پهنای باند خدمات مناسبی به این پیام رسان ها ارائه می کند.
 
بر اساس این گزارش، نمایندگان حاضر در این دیدارها نیز به مشکلات و مسائل مربوط به ارتباطات روستایی و همچنین ارتباطات ثابت در شهرها و توسعه فیبرنوری اشاره کردند.
وزیر ارتباطات نیز برای بررسی بهتر وضعیت ارتباطات در روستاها، با یکی از اهالی روستای پتکان ارزوئیه تماس گرفت و وضعیت ارتباطات در این روستا را جویا شد.

​​