رسانه‌های اجتماعی

درگیری توییتری ماسک با کاربران

منبع: همشهری آنلاین
ایلان ماسک برخی از پاسخ‌های ChatGPT را که مربوط به او می‌شود، فاش کرده است.
به گزارش روزنامه سان، ChatGPT یک چت‌بات زبان طبیعی است که توسط هوش مصنوعی پشتیبانی می‌شود.
 
این روبات ویژه چت که توسط شرکت فناوری OpenAI توسعه یافته است، می‌تواند بسیاری از وظایف از جمله نوشتن مقاله، شعر و حتی کدهای پیچیده را در چند ثانیه انجام دهد.
 
با این حال، بسیاری از کارشناسان نگرانی خود را در مورد این ابزار، با توجه به نرم‌افزار قابل توجه آن، ابراز کرده‌اند. یکی از این منتقدان، ایلان ماسک، مالک جدید توییتر است.
 
مدیرعامل تسلا در توییتی نوشت که «چت‌بات» پیشرفته نگران‌کننده است.
 
نظر ماسک در پاسخ به بازتوییت یک اسکرین‌شات بود که پاسخ ChatGPT به یک سوال فرضی را نشان می‌داد.
 
سوالی که توسط یک روزنامه‌نگار از ChatGPT پرسیده شد که آیا «توهین نژادپرستانه» برای «خلع سلاح یک بمب هسته‌ای» خوب است یا خیر.
 
در پاسخ، ChatGPT پاسخ داد: «از نظر اخلاقی هرگز بیان توهین نژادی مجاز نیست؛ حتی اگر انجام این کار تنها راه نجات میلیون‌ها نفر از یک بمب هسته‌ای باشد.»
 
در همین حال، موضوعی که ماسک در مورد آن اظهار نظر کرده بود توسط یک کاربر توییتری  بازنشر شد: «این بهتر از هر مقاله صمیمانه‌ای خلاصه می‌کند که مردم وقتی نگران «تسخیر نهادی بیدار شده‌اند»، چه چیزی می‌گویند.
 
اظهار نظر ماسک به سرعت باعث ایجاد بحث در توییتر در میان هزاران کاربر شد.
 
مت بایندر، خبرنگار Mashable در توییتی نوشت: «ایلان ماسک ظاهراً فکر می‌کند که این یک نگرانی است که چت بات هوش مصنوعی توهین نژادی را انتخاب نکند.»
 
بن شاپیرو، مفسر بحث‌برانگیز، با بازتوئیت نظر بایندر گفت: «متأسفم که شما یا بی‌سواد هستید یا از نظر اخلاقی بی‌سواد و بنابراین نمی‌توانم بفهمم چرا بد است که اجتناب از توهین نژادی را بر نجات میلیون‌ها نفر در یک آخرالزمان هسته‌ای اولویت دهیم.»
 
در همین حال، ساتویک ستی، مدیرعامل JoinCircle، مستقیماً به ماسک توییت کرد: «استفاده از توهین‌های نژادی یک موضوع ذهنی نیست.»
 
او افزود: «این بیداری‌گرایی نیست، بلکه اجرای یک قانون رفتار مبتنی بر حقیقت عینی است.»
 
از زمانی که ChatGPT توسط OpenAI در ماه نوامبر راه‌اندازی شد، موضوع بحث‌های داغ بسیاری بوده است.

​​