رسانه‌های اجتماعی

اخراج‌های جدید شرکت متا از راه رسید

منبع: تسنیم
شرکت متا پلتفرمز قصد دارد ظرف چند هفته آینده، شمار بیشتری از کارکنانش را اخراج کند.
متا پلتفرمز(Meta Platforms) با نام تجاری متا شرکت خوشه‌ای تکنولوژی آمریکایی مستقر کالیفرنیا است. متا در سال 2004 توسط مارک زاکربرگ معروف و شریکانش تأسیس شد. این شرکت تا قبل از سال 2021 با نام شرکت فیس‌بوک (Facebook) فعالیت می‌کرد.
 
موضوعی که چندین وقت است این شرکت آمریکایی با آن دست و پنجه نرم می‌کند مربوط به اخراج و تعدیل نیروهای آن می‌شود. شرکت متا پلتفرمز در نوامبر گذشته، به اخراج 11 هزار نفر معادل 13 درصد از کارکنان جهانی خود پرداخت. این بزرگترین اخراج نیرو در تاریخ 20 ساله شرکت متا بود که در همه واحدهای این شرکت انجام شد.
 
پیش از نوامبر، مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا، به تحلیلگران گفته بود این شرکت تا پایان سال 2023، به تشکیلات کوچکتری تبدیل خواهد شد. متا ماه جاری اعلام کرد انتظار دارد مخارجش در سال 2023، بین 89 میلیارد دلار تا 95 میلیارد دلار باشد و زاکربرگ سال 2023 را «سال بهره‌وری» خوانده بود.
 
اما حالا بر اساس گزارش فاینَنشال تایمز، همزمان با برنامه‌ریزی دور جدید اخراج کارکنان، فعالیت در این غول فناوری آهسته شده است. متا احتمالا پس از تکمیل بازبینی عملکرد کارکنانش، تغییرات تشکیلاتی را اعلام خواهد کرد.
 
اگرچه متا تنها شرکتی نبود که سال گذشته تعدیل نیروهای خود را اعلام کرد اما شرکتهای معدودی، دور جدید اخراج را اعلام کرده‌اند. اگر بنا را بر صحت گزارش فایننشیال تایمز بگذاریم، متا در ردیف شرکت‌هایی مانند آمازون و کوین‌بیس قرار می‌گیرد. آمازون ابتدا اخراج 10 هزار نفر را اعلام کرد و سپس اعلام کرد 18 هزار شغل را حذف می‌کند.
 
متا پلتفرمز، محصولات و خدمات دیگری از جمله فیس‌بوک، فیس‌بوک مسنجر، فیس‌بوک واچ و پورتال فیس‌بوک را در اختیار دارد. همچنین اوکلوس، گیفی و میپلاری را خریداری کرده است.

​​