تلفن همراه

اپل احتمالاً ظرفیت و سرعت رم آیفون ۱۵ را ارتقا می‌دهد

منبع: زومیت
یک مؤسسه‌ی تحقیقاتی می‌گوید اپل به دنبال استفاده از رم ارتقایافته در آیفون ۱۵ است. احتمالاً این رم مبتنی‌بر استاندارد LPDDR5X خواهد بود.
 
شایعه‌های تأییدنشده پیش‌تر ادعا کرده‌اند اپل امسال ظرفیت رم آیفون ۱۵ را از ۶ به ۸ گیگابایت افزایش می‌دهد. در همین راستا یک مؤسسه‌ی تحقیقاتی می‌گوید آیفون‌های نسل جدید افزون‌بر رم پرظرفیت‌تر، به رم پرسرعت‌تر از نسل قبل مجهز خواهند بود.
 
ترندفورس می‌گوید امسال شاهد تولید حجم بیشتری از رم کلاس سرور نسبت‌ به رم موبایل خواهیم بود. به ادعای این مؤسسه‌ی تحقیقاتی، اپل به‌طور جدی در تلاش است از رم ارتقایافته استفاده کند، اما فعلاً به استاندارد مورداستفاده‌ی اپل اشاره نشده است.
 
مشخص نیست که ارتقا حافظه‌ی رم صرفاً در گوشی‌های آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس انجام می‌شود یا اپل این تغییر را در آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پلاس هم اعمال می‌کند.
 
اپل در سال ۲۰۲۲ رم گوشی‌های آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس را به LPDDR5 ارتقا داد، این در حالی است که گوشی‌های آیفون ۱۴ و آیفون ۱۴ پلاس همچنان از رم LPDDR4X استفاده می‌کنند. هر چهار گوشی به ۶ گیگابایت رم مجهز هستند.
 
ممکن است در سال ۲۰۲۳ شاهد اضافه شدن رم LPDDR5X به آیفون باشیم. قبلاً در شایعه‌ها اعلام شده بود که اپل سال ۲۰۲۴ از این رم استفاده می‌کند، یعنی زمان رونمایی گوشی‌های سری آیفون ۱۶.

​​