بازار سرمایه

February 25, 2023
14:40 شنبه، 6ام اسفندماه 1401
کد خبر: 143389

بیت‌کوین سقوط کرد

بیت‌کوین و سایر رمزارزهای دیجیتال پس از انتشار داده‌های شاخص هزینه‌های مصرف شخصی سقوط کردند.
 
به گزارش مارکتینگ، داده‌های داغ‌تر از حد انتظار وزارت بازرگانی ایالات‌متحده نشان داد که شاخص هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) ۵.۴ درصد به صورت سالانه افزایش یافته و این مورد نگرانی‌ها را تشدید می‌کند که فدرال رزرو احتمالا سیاست‌های پولی خود را بیشتر کند.
 
پس از رکود معاملات سهام ایالات‌متحده، ارزهای رمزپایه اصلی سقوط کردند؛ بیت‌کوین ۳.۶۵ درصد سقوط کرد و به قیمت ۲۳هزار و ۶۸ دلار فروخته شد، در حالی که اتر یک دقیقه بعد با ۲.۲۹ درصد کاهش به ۱۶۰۱.۸۹ دلار رسید.
 
داده‌های کوین مارکت کپ نشان داد که ارز دیجیتال پیشرو در ۲۴ ساعت گذشته ۳.۳ درصد از دست داده است. این کاهش شدید با انتشار داده‌هایی آغاز شد که نشان می‌دهد هزینه‌های مصرف شخصی ماهانه اصلی از دسامبر تا ژانویه ۰.۶ درصد افزایش یافته و از پیش‌بینی ۰.۳ درصد فراتر رفته است و به نبرد داغ علیه تورم دامن می‌زند.
 
همانطور که توسط تحلیلگران بازار مشخص شد، احتمال افزایش ۵۰ واحدی در نرخ هدف فدرال رزرو پس از شاخص تورمی هزینه‌های مصرف شخصی بالاتر از حد انتظار، تقریبا ۴۰ درصد افزایش یافت؛ بازار قبلا انتظار افزایش ۲۵ واحدی را داشت.
 
مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱.۰۶ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۳.۱۲ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۴۲.۱۳ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۱۳ درصد کاهش داشته است.
 
حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۵۶.۸۱ میلیارد دلار است که ۱.۳۴ درصد افزایش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۶.۱۲ میلیارد دلار است که ۱۰.۷۸ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۵۱.۲۳ میلیارد دلار است که ۹۰.۱۷ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.
 
به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتالی (تا ساعت ۰۸:۴۶ به وقت شرقی)
 
این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.
 
۱- بیت‌کوین
 
قیمت: ۲۳هزار و ۱۲۳.۱۴ دلار
 
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۲۳ درصد کاهش
 
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۶.۱۳ درصد کاهش
 
۲- اتریوم
 
قیمت: ۱۶۰۰.۹۰ دلار
 
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۷۲ درصد کاهش
 
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۵.۸۰ درصد کاهش
 
۳- تتر
 
قیمت: ۱.۰۰ دلار
 
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۰ درصد افزایش
 
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۰ درصد کاهش
 
۴- بایننس کوین
 
قیمت: ۳۰۱.۱۲ دلار
 
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۷۵ درصد کاهش
 
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۴.۹۱ درصد کاهش
 
۵- یو اس دی کوین
 
قیمت:  ۰.۹۹۹۹ دلار
 
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۰ درصد افزایش
 
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۰ درصد کاهش
 
۶-  ریپل
 
قیمت: ۰.۳۷۸۱ دلار
 
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۶۶ درصد کاهش
 
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۴.۲۰ درصد کاهش
 
۷-  کاردانو
 
قیمت: ۰.۳۶۴۷ دلار
 
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته:  ۳.۹۰ درصد کاهش
 
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۹.۷۲ درصد کاهش
 
۸ – دوج کوین
 
قیمت: ۰.۰۸۱۳۴ دلار
 
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۳۸ درصد کاهش
 
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۷.۶۸ درصد کاهش
 
۹-  سولانا
 
قیمت: ۲۳.۰۱ دلار
 
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۳۲ درصد کاهش
 
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۸۱ درصد کاهش
 
۱۰ -پولکا دوت
 
قیمت: ۶.۵۸ دلار
 
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۶.۳۵ درصد کاهش
 
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۹.۵۲ درصد کاهش
  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.