رگولاتوری

با MWC2023/ امید GSMA به شتاب نوآوری در 5G با API شبکه‌ها

ICTna.ir: اپراتورهای تلفن همراه دنیا امسال با امید و تلاشی مضاعف برای هیجان‌انگیزتر کردن سرویس‌های 5G از یک پهنای باند پرسرعت موبایل صرف در کنگره تلفن همراه بارسلون شرکت کرده‌اند.

GSMA 5G.png

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، GSMA امسال با راه‌اندازی بخش «دروازه باز نوآوری» قصد دارد دسترسی گسترده توسعه‌دهندگان سرویس را به طیف وسیعی از APIهای شبکه‌های جهانی فراهم کند.

اگر این هدف محقق شود، توسعه‌دهندگان قادر به عرضه اپلیکیشن‌ها و سرویس‌هایی خواهند بود که استفاده از قابلیت‌های پیشرفته شبکه مانند سیستم صورتحساب‌گیری، موقعیت دستگاه و راهیابی را روی هر شبکه تلفن همراهی عرضه کنند.

متز گرانرید، مدیرکل GSMA در اطلاعیه‌ای در این باره گفته است: با بکارگیری مفهوم اینترکانکشن اپراتورها در زمینه اقتصاد API، توسعه‌دهندگان می‌توانند از این فناوری با پتانسیل همگرایی با هر اپراتور تلفن همراهی در سراسر دنیا، برای عرضه سرویس‌هایی از جمله احراز هویت، امنیت سایبری یا صورتحساب‌گیری بهره‌برداری کنند.

او با اشاره به اینکه محقق شدن این ایده موجب تغییر بسیار گسترده‌ای در طراحی و عرضه سرویس‌ها می‌شود، افزود: در سال ۱۹۸۷ نمایندگانی از ۱۳ کشور دنیا طی همکاری با یکدیگر روی هماهنگی خدمات صوتی تلفن همراه موفق به ارایه سرویس رومینگ بین‌الملل شدند و من معتقدم ۳۵ سال بعد از این اتفاق، دروازه باز GSMA پتانسیل ارایه تاثیر مشابهی روی سرویس‌های دیجیتال را خواهد داشت.


​​