تلفن همراه

با MWC2023/ ردهت و سامسونگ به دنبال کمک به اپراتورها برای مقابله با افزایش سرعت vRAN هستند!

ICTna.ir - همزمان با شروع استقرار تجاری vRAN، متخصص نرم افزار منبع باز Red Hat با سامسونگ روی راه حل جدیدی کار می کند تا به شرکت های مخابراتی کمک کند زیرساخت مجازی خود را مقیاس پذیر کنند.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، پیشنهاد جدید هنوز در دست ساخت است و به نظر می رسد هنوز نام رسمی نداشته باشد. با این حال، از آنجایی که اعلامیه‌های vRAN در کنگره جهانی موبایل (MWC) توجه زیادی را به خود جلب کرده است، به نظر می‌رسد ردهت و سامسونگ تصمیم گرفته‌اند که در روز اول نمایشگاه امسال، از همکاری خود را رونمایی کنند.
 
Red-Hat-Composite-Logo-620x285.jpg
 
آنها گفتند راه حل جدید آنها نوید ارائه قابلیت های اتوماسیون و یکپارچه سازی پیشرفته را می دهد که باید پیچیدگی را کاهش دهد و خطرات عملیاتی و استقرار را کاهش دهد زیرا اپراتورها ده ها هزار سایت vRAN را راه اندازی می کنند. نتیجه مورد نظر یک شبکه vRAN قابل اعتمادتر است که می تواند مقیاس پذیر عمل کند و بازگشت سرمایه (ROI) سریعتری را برای تلکوها ارائه دهد.
 
سامسونگ با استفاده از مجموعه فناوری‌های منبع باز و پیشرو در ردهت، به اپراتورها و ارائه‌دهندگان خدمات کمک می‌کند تا مرز بعدی نوآوری vRAN را برطرف کنند. کیچول لی، معاون و رئیس بخش تحقیق و توسعه سیستم S/W تجارت شبکه، سامسونگ الکترونیکس در این زمینه گفت: ما مشتاقانه منتظر ادامه همکاری خود با Red Hat برای ارائه یک لایه اساسی از سازگاری، انعطاف پذیری و مقیاس پذیری برای استقرار شبکه های رادیویی فایوجی برای اپراتورهای جهانی هستیم.  از آنجایی که همه صنایع به تحول 5G ادامه می‌دهند، ما آموخته‌ایم که هیچ وندوری به تنهایی نمی‌تواند تقاضا برای فناوری‌های RAN را برآورده کند. Honoré LaBourdette، معاون مخابرات، رسانه، سرگرمی و اکوسیستم لبه در Red Hat هم در این زمینه افزود: با گسترش همکاری خود با سامسونگ، پیشگام در بازار جهانی vRAN، ما می توانیم ارائه دهندگان خدمات را با مقیاس و کارایی لازم برای هر شبکه رادیویی مشخصی مجهز کنیم.
 
رد هت و سامسونگ قصد دارند در نیمه دوم سال جاری یک مدل مفهومی را به نمایش بگذارند که این مسیر هم نشان می‌دهد که این راه‌حل بسیار در مراحل اولیه توسعه است.
 
علاوه بر همکاری Red Hat، غول الکترونیک کره ای نسخه بعدی نرم افزار vRAN خود، vRAN 3.0 را نیز اعلام عمومی کرده است . این شرکت همچنین سامسونگ کلاد اورکستریتور (SCO) خود را برای پشتیبانی از اتوماسیون استقرار vRAN در محیط های ابری خصوصی و عمومی به روز کرده است.
 
در حرکتی مشابه، نوکیا روز یکشنبه مجموعه‌ای از محصولات و خدمات را که برای کمک به اپراتورها طراحی شده‌اند تا به معماری شبکه مجازی‌شده مهاجرت کنند، رونمایی کرد. این راهکار صرف نظر از خصوصی بودن، ترکیبی یا عمومی بودن فضای ابری می باشد.
 
در همین حال، اینتل فعالیت های vRAN خود را برجسته می کند و روز دوشنبه یک چیپست جدید با سرعت یکپارچه را رونمایی می کند. اینتل یک رقیب مستقیم vRAN برای سامسونگ نیست، اما اعلامیه آن نشان می‌دهد که موضوع vRAN در MWC امسال چقدر داغ است.
 
 

​​