امنیت

فناوری اطلاعات

February 28, 2023
13:55 سه شنبه، 9ام اسفندماه 1401
کد خبر: 143550

مارشال‌های آمریکا قربانی حمله باج افزاری

سرویس مارشال‌های آمریکا در جریان یک حمله باج افزاری، با رخنه امنیتی روبرو شد که اطلاعات حساس این نهاد انتظامی را به خطر انداخت.
 
درو وید، رئیس دفتر روابط عمومی سرویس مارشال‌های آمریکا در ایمیلی به رویترز اعلام کرد این سرویس، وزارت دادگستری آمریکا را از رخنه امنیتی مذکور مطلع کرده است. سیستم‌های آلوده شده، حاوی اطلاعات مهم اجرایی از جمله نتایج فرآیندهای حقوقی، اطلاعات اداری و اطلاعات شخصی قابل شناسایی متعلق به سوژه‌های تحقیقات سرویس مارشال‌های آمریکا، اشخاص ثالث و بعضی از کارمندان این سرویس بودند.
 
سرویس مارشال‌های آمریکا که به امور زندانیان فدرال رسیدگی کرده و فراری‌ها را دنبال می‌کند، ۱۷ فوریه این باج افزار و سرقت اطلاعات را شناسایی کرد و فرآیند قطع کردن دسترسی سیستم‌های آلوده به شبکه، بر فعالیت این نهاد تاثیر گذاشت.
 
بر اساس گزارش رویترز، سرویس مارشال‌های آمریکا یک نهاد انتظامی است که زیر نظر وزارت دادگستری فعالیت می‌کند. وزارت دادگستری آمریکا، تحقیقات درباره این واقعه را آغاز کرده است.
  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.