فناوری اطلاعات

وزیر ارتباطات خبر داد: ایجاد ۲.۵ میلیون پوشش فیبرنوری در سراسر کشور تا امروز

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام این خبر که تا کنون ۲.۵ میلیون پوشش فیبرنوری در سراسر کشور ایجاد شده است، به شهرداران سراسر کشور توصیه کرد که دوره مذاکراتی خود با اپراتورها را برای راه‌اندازی فیبرنوری منازل و کسب و کارها کوتاهتر کنند.
عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در آیین افتتاح عملیات اجرایی فیبرنوری منازل و کسب و کارها (FTTX) استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه امروز ارتباطات به جز لاینفک زندگی مردم تبدیل شده، گفت: بر همین اساس ما در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به دنبال این هستیم که بهترین ارتباطات را برای تسهیل زندگی برای مردم فراهم کنیم.
وی افزود: متاسفانه در سال های گذشته در حوزه ارتباطات ثابت سرمایه گذاری مناسبی صورت نگرفته بود و همین امر باعث شده که وضعیت خوبی در ارتباطات ثابت نداشته باشیم.
 
زارع پور با تاکید بر اینکه فیبرنوری زیر ساخت توسعه است، گفت: با توجه به اهمیت این موضوع، دولت سیزدهم طرح بزرگی را شروع کرده است و با اعتقاد به اینکه نسخه شفابخش حل مشکلات اینترنت در کشور رساندن فیبرنوری به منازل و کسب و کارها است، هدفگذاری کرده‌ایم که تا پایان دولت سیزدهم، ۸۰ درصد خانوارهای کشور یعنی حدود ۲۰ میلیون خانوار و کسب و کار تحت پوشش فیبرنوری قرار بگیرند.
 
وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه کرمانشاه یازدهمین استانی است که عملیات اجرایی فیبرنوری در آن آغاز می شود، گفت: اعتقاد داریم که می شد این استان خیلی زودتر عملیات اجرایی احداث فیبرنوری را آغاز کند و از همین رو به شهرداران سراسر کشور توصیه می کنیم که دوره مذاکراتی خود با اپراتورها را برای راه اندازی فیبرنوری منازل و کسب و کارها کوتاهتر کنند.
 
وی با بیان اینکه تا امروز ۲.۵ میلیون پوشش فیبرنوری در سراسر کشور ایجاد شده است، افزود: امیدوارم با همتی که امروز در سطح مدیران کرمانشاه مشاهده کردیم تا چهار ماه آینده شاهد کامل شدن پوشش فیبرنوری در شهر کرمانشاه باشیم و تا پایان دولت سیزدهم هم کل استان کرمانشاه تحت پوشش قرار گیرند.

​​