فناوری اطلاعات

هک و فروش اطلاعات شخصی اعضای کنگره و سنای آمریکا

منبع: آی‌‌‌تی‌‌‌ایران
یک حمله هکری به سامانه بیمه درمانی در واشنگتن دی‌‌‌سی، منجر به سرقت اطلاعات شخصی صدها تن از اعضای مجلس نمایندگان، سنا، کارکنان و خانواده‌‌‌های آنها شد. به گزارش رویترز، پس از وقوع این حمله، اطلاعات حساس این افراد به فروش گذاشته شد.
 
 
 
کاترین شپیندور، مدیر ارشد اداری مجلس نمایندگان آمریکا نامه‌‌‌ای را به اعضای کنگره ارسال و عنوان کرده بروز «نشت اطلاعات قابل‌‌‌توجه» در سامانه DC Health Link، می‌تواند اطلاعات شخصی سدها عضو و کارمندان مجلس را در دسترس همگان قرار دهد.
 
وی در بخش دیگری از این نامه عنوان کرد که به نظر می‌رسد اعضای مجلس نمایندگان، هدف اصلی این حمله بوده باشند. مرکز DC Heath Link این حمله را تایید کرده و به کاربران خود توصیه کرده که اعتبار خود را مسدود کنند و اقدامات حیاتی را برای جلوگیری از قربانی شدن در این حمله، در اولویت قرار دهند.
 
بر اساس توییت‌‌‌های منتشر شده، مقامات کنگره و سنا در حال بررسی اقدامات لازم به منظور محافظت از اطلاعات شخصی اعضا، کارمندان و خانواده‌‌‌هایی هستند که تحت‌تاثیر این حمله قرار گرفته‌‌‌‎اند. در گزارش آسوشیتدپرس آمده است یک کارگزار در یک انجمن دار‌ک‌وب پیشنهاد فروش اطلاعات ۱۷۰‌هزار کاربر DC Health Link  را مطرح کرده که البته قیمتی را برای آن تعیین نکرده است.
 
این کارگزار ادعا می‌کند که این اطلاعات، مربوط به داده‌‌‌های سرقت‌‌‌شده از اعضای کنگره و سناست. با این حال، شرکت بیمه مذکور اعلام کرد که در حال همکاری با مراجع قانونی است و اف‌‌‌بی‌‌‌آی نیز به این ماجرا ورود کرده است.
 
یک نمونه از این اطلاعات که توسط این کارگزار منتشر شده، داده‌‌‌های مربوط به ۱۲ شخص را نشان می‌دهد که شامل شماره تامین اجتماعی، آدرس، شماره تماس، ایمیل و نام کارفرمایان می‌شود. آسوشیتد‌پرس با یکی از این افراد تماس گرفت و او صحت این اطلاعات را تایید کرد.
 
جو مورل‌، نماینده نیویورک در بیانیه‌‌‌ای ایمیلی گفت که پلیس کنگره به رئیس کنگره اطلاع داده است که یک نشت اطلاعات بسیار بزرگ از اطلاعات ثبت‌نام‌کنندگان در Dc Health Link  رخ داده که خطر بزرگی برای اعضا، کارمندان و خانواده‌‌‌های آنها به وجود آورده است.

​​