فناوری اطلاعات

پهپادها در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۳ به پرواز درمی‌آیند

منبع: تسنیم
دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری "اینوتکس ۲۰۲۳" قرار است برای نخستین بار، شاهد برگزاری مسابقات تقاضامحور سالانه پهپادها در سطح حرفه‌ای با حضور تیم‌های آزاد، دانشجویی و دانش‌آموزی باشد.
 
 
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، برگزاری رویداد ملی سالانه فناوری‌های نوین در زمینه پهپاد‌ها توسط واحد علوم و فناوری پردیس دانشگاه آزاد طرح‌ریزی شده است. این رویداد قرار است همزمان با نمایشگاه اینوتکس 2023 در اردیبهشت ماه 1402 برگزار شود.
 
محور‌های این همایش در زمینه برگزاری لیگ‌های حرفه‌ای در حوزه پهپاد‌های پزشکی امداد و نجات، جابجایی و رساندن دارو به بیمار، پهپاد‌های آتش‌نشان و پهپاد‌های شستشوی نمای ساختمان‌ها است. همچنین قرار است مسابقه آزاد پهپاد‌های سرعتی (Race) نیز در فضای باز برگزار شود.
 
برگزاری مسابقات تقاضامحور پهپاد‌ها در سطح حرفه‌ای، برگزاری مسابقات لیگ‌های استاندارد پهپاد‌ها در سطح دانشجویی، برگزاری مسابقات لیگ‌های مقدماتی در سطح دانش‌آموزی، نشست‌های علمی در زمان برگزاری رویداد، نمایشگاه معرفی توانمندی‌های شرکت‌های فعال در زمینه پهپاد‌ها، پنل‌های گفت‌وگو در زمینه فناور‌های مورد استفاده در پهپاد‌ها از محور‌های اصلی این رویداد است.
 
همچنین سخنرانی افراد برجسته در حوزه‌های مرتبط پهپاد‌ها، تور‌های علمی و فناورانه برای آشنایی بیشتر دانش‌آموزان، دانشجویان و علاقمندان حوزه پهپاد‌ها، برگزاری کارگاه‌ها (workshop) با هدف توانمندسازی دانش‌آموزان، دانشجویان و علاقمندان حوزه پهپاد‌ها و نمایشگاه موضوعات جانبی مرتبط با فناوری نظیر حوزه انرژی نیز از دیگر بخش‌هایی است که برای این رویداد برنامه‌ریزی شده است.
 
علاقمندان برای شرکت در این رقابت می‌توانند جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به نشانی اینترنتی drone. inotex.com مراجعه کنند. بسترسازی برای ایجاد زیرساخت‌های اجرایی و علمی لازم در حوزه پرنده‌های هدایت‌پذیر از دور (پهپادها)، از اهداف اصلی دبیرخانه نمایشگاه اینوتکس و دانشگاه آزاد اسلامی برای برگزاری این مسابقات است.

​​