باندپهن

بید خام: تماس با شماره های ناشناس خارجی هزینه‌های زیادی به همراه دارد

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران گفت: تماس با شماره های ناشناس خارجی هزینه‌های زیادی را به همراه دارد، سر شماره‌های نامشخص بین المللی توسط یک رباط به مشترک زنگ می‌زنند و بعد از یک یا دو بوق تماس قطع می‌شود و برای مشترک تماس از دست رفته ثبت می‌شود.
 
به گزارش اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، بیدخام درمصاحبه با برنامه صبح و گفتگو ضمن بیان این مطلب و با تاکید براینکه مشترکین از هرگونه تماس با سرشماره های غیر متعارف خودداری نمایند گفت: متاسفانه این نوع از کلاهبرداری طی چند سال گذشته در حال انجام است که تماس با این سر شماره های ناشناس بین المللی به دلیل غیر متعارف بودن مسیر ارتباطی هزینه بسیار سنگینی رابه مشترکین وارد می کند.
 
وی همچنین افزود: در صورت عدم تمایل و نیاز به تماس های بین المللی و برای جلوگیری از مشکل یاد شده می توان با مراجعه به پرتال شرکت مخابرات ایران به آدرس www.tci.ir قسمت مخابرات من، نسبت به مسدود شدن صفر دوم (تماس بین المللی )اقدام کرده و یا با مراجعه به مرکز مخابراتی تماس بین المللی را قطع کرد.
وی از تمامی مشترکان خواست در صورتیکه با موارد این چنینی مواجه شدند می‌توانند با شماره ۲۰۲۱ سامانه ارتباط مردمی مخابرات تماس گرفته تاراهنمایی های لازم در این خصوص را دریافت کنند.

​​