فناوری اطلاعات

مدیرعامل توییچ پس از 16 سال از سمت خود کناره‌گیری کرد

منبع: دیجیاتو
امت شیر، مدیرعامل این پلتفرم استریم در بیانیه خود به دلایل خانوادگی برای جدایی از شرکت اشاره کرده است.
 
 
«امت شیر»، مدیرعامل توییچ (Twitch)، سرویس استریم محبوب متعلق به شرکت آمازون، اعلام کرده است که پس از 16 سال قصد دارد از سمت خود کناره‌گیری کند.
 
او در پست جدید وبلاگ توییچ نوشت:
 
«با تولد اولین فرزندم در مورد آینده خود با توییچ فکر می‌کنم. توییچ برای من مانند کودکی است که آن را نیز بزرگ کرده‌ام و درحالی‌که اگر Twitch به من نیاز داشته باشد، همیشه آماده خواهم بود، در 16‌سالگی احساس می‌کنم که توییچ آماده است تا به‌تنهایی ادامه دهد.»
 
جایگزین مدیرعامل توییچ
 
 
 
«دن کلنسی» که بیش از سه سال در تو‌ییچ بوده است، جایگزین شیر خواهد شد. کلنسی که سابقه حضور در گوگل و ناسا را در کارنامه خود دارد، ابتدا در سال 2019 به‌عنوان معاون اجرایی شرکت درزمینه تجربه جامعه به توییچ پیوست. هرچند شیر از سمت مدیرعامل خود کناره‌گیری کرده است، اما همچنان به‌عنوان مشاور در این شرکت حضور خواهد داشت.
 
شیر در ادامه این پست توضیح می‌دهد که به آینده پلتفرم اطمینان دارد:
 
«هرگز به‌اندازه امروز به رهبری توییچ، تمام افراد و محصولمان اعتماد نداشته‌ام. برای سال‌ها، واقعاً احساس می‌کردم که توییچ ممکن است بدون راهنمایی و نظر من از بین برود، اما دیگر احساس نمی‌کنم چنین چیزی درست باشد.»
 
شیر حتی پیش از شکل‌گیری تو‌ییچ در این شرکت بوده است. درواقع او در سال 2006 همراه با «جاستین کان»، «مایکل سیبل» و «کایلی واگت» یک پلتفرم استریم 24 ساعته به نام Justin.tv را تأسیس کردند که 7 روز هفته زندگی کان در آن پخش می‌شد. این پلتفرم در سال 2011 به توییچ تبدیل شد تا روی استریم بازی‌های ویدیویی تمرکز کند و سه سال بعد، به قیمت نزدیک به یک میلیارد دلار توسط آمازون خریداری شد.
 
هرچند توییچ ازجمله محبوب‌ترین پلتفرم‌های استریم امروزی است، اما در طول چند سال گذشته رقابت شدیدی با پلتفرم پخش زنده یوتوب داشته، به‌ویژه که این شرکت برخی از محبوب‌ترین استریمرهای تو‌ییچ را به خود جذب کرده است.

​​