فناوری اطلاعات

توافق وزارت ارشاد و صداوسیما در نظارت بر ساترا

منبع: آی‌تی‌من
معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌با بیان اینکه صدا و سیما و وزارت فرهنگ در صوت و تصویر فراگیر توأمان وظیفه دارند، گفت: در این خصوص هر دو نهاد وظایف‌شان را تفکیک کرده‌ و به صورت هم‌افزا عمل خواهند کرد.
 
 
محمدهاشمی ‌با اشاره به اینکه در حوزه صوت و تصویرفراگیر، هم صداوسیما وظایفی دارد و هم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در خصوص حدود و تفکیک وظایف هر دو دستگاه در حوزه صوت و تصویر فراگیر توافقاتی صورت گرفته است.
 
وی خاطر نشان کرد: حوزه‌هایی که مدیریت آنها اصالتاً با وزارت متبوع بوده است، در حوزه صوت و تصویر فراگیر هم این مساله با راهبری و نظارت دنبال می‌شود که از این میان می‌توان به حوزه‌هایی مانند موسیقی، بازی‌های رایانه‌ای، فیلم سینمایی، کتاب، خبرگزاری‌ها و تبلیغات اشاره کرد.
 
معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌ها وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام این خبر در خصوص معرفی نمایندگان وزارت ارشاد در شورایساخت و شورای پخش سریال‌های نمایش خانگی، اظهار کرد: یکی از موارد توافق‌مان این بود که دو نفر از وزارت فرهنگ در شورای ساخت و دو نفر هم در شورای پخش سریال‌های نمایش خانگی معرفی شوند؛ که ایناتفاق رخ داده است. همچنین در نوشتن آیین‌نامه‌های مختلف در حوزه صوت و تصویر فراگیر و شوراهای تخصصی آن در هر دو دستگاه، نگاه هم‌افزایی و هماهنگی وجود دارد.
 
وی با اظهار امیدواری در رابطه با تفکیک وظایف و توافق با صدا و سیما، بیان کرد: امیدواریم با این تفکیک وظایف و توافق و همدلیایجاد شده، نهایتاً شاهد تقویت و تعالی تولیدات و محتوای فضایمجازی و قانون‌مداری در حوزه صوت و تصویر فراگیر باشیم.
 
محمدهاشمی در ادامه گفت: ما در وزارت فرهنگ به این باور داریم که کسب و کارهای حوزه صوت و تصویر فراگیر و اقبال مردم که با توجه به ذائقه جهانی در استفاده از فضای مجازی، طبیعی و قابل پیش‌بینیبوده و هست و این مساله یک فرصت برای فضای فرهنگی و هنری امروز جامعه ایرانی به شمار می‌رود.
 
هاشمی در پایان افزود: در خصوص نمایش خانگی، با نگاه فرصت‌محورباید به دنبال شیوه‌های جدیدی در نظارت و همراه‌سازی تولیدکنندگانباشیم تا سلامت محتوا، نظارت‌پذیری و اقتصاد پلتفرم‌ها را توأمان تضمین کرد.

​​