تلفن همراه

فروش جهانی تراشه برای ششمین ماه متوالی کاهش یافت

انجمن صنعت تراشه آمریکا (SIA) گزارش داد که فروش جهانی ریزتراشه در ماه فوریه ۴ درصد کاهش یافته و به ۳۹.۷ میلیارد دلار رسیده است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، انجمن صنعت تراشه آمریکا (SIA) روز پنجشنبه گزارش داد که فروش جهانی ریزتراشه در ماه فوریه 4 درصد کاهش یافته و به 39.7 میلیارد دلار رسیده است.
 
بر اساس گزارش این انجمن، این رقم 20.7 درصد کمتر از فوریه 2022 است، زمانی که مجموع فروش جهانی تراشه 50 میلیارد دلار بود.
 
جان نوفر، رئیس و مدیر عامل انجمن صنعت تراشه در این باره گفت: فروش جهانی تراشه در ماه فوریه باز هم کاهش یافت و نسبت به سال و ماه قبل از آن برای ششمین ماه متوالی روند نزولی داشت.
 
نوفر افزود: چرخه‌ای بودن کوتاه‌مدت بازار و بادهای مخالف در اقتصاد کلان منجر به کاهش فروش شده است، اما چشم‌انداز میان‌مدت و بلندمدت بازار به لطف تقاضای رو به رشد در طیف وسیعی از بازارهای مقصد، همچنان روشن است.
 
این گزارش نشان می‌دهد که فروش منطقه‌ای در ماه فوریه در ژاپن نسبت به سال گذشته اندکی (1.2 درصد) افزایش یافته است اما در اروپا (0.9 درصد)، آمریکای شمالی و جنوبی (14.8 درصد)، چین (34.2 درصد) و در دیگر نقاط جهان (22.1 درصد) شاهد کاهش بوده است.
 
بر اساس این گزارش، انجمن صنعت تراشه آمریکا همچنین تأکید کرد که فروش ماه به ماه در تمام مناطق کاهش یافته است.
 
این انجمن 99 درصد از صنعت تراشه ایالات متحده را از نظر درآمد و نزدیک به دو سوم شرکت های تولید تراشه غیر آمریکایی را نمایندگی می‌کند.
 
تراشه‌ها و قطعات نیمه‌رسانا در مجموعه‌ای از دستگاه های مدرن، از تلفن‌های هوشمند و ماشین‌های لباسشویی گرفته تا اتومبیل‌های خودران و موشک‌های هدایت شونده استفاده می شوند.
 
اکثر ریزتراشه‌ها در شرق آسیا ساخته می‌شوند و تایوان بیش از 60 درصد از این قطعات را تولید می‌کند و بیشتر مابقی تولیدات این محصول بین کره جنوبی، ژاپن، ایالات متحده و چین تقسیم می‌شود.

​​