تلفن همراه

برزیل دسترسی به تلگرام را تعلیق می‌کند

منبع: مهر
دادگاهی در برزیل رای به تعلیق موقت اپ تلگرام داد. این اپ تا زمانی که از دستور مبنی بر اشتراک گذاری اطلاعات درباره افراط گرایان و گروه های نئونازی پیروی نکند، همچنان تعلیق باقی می ماند.
 
 
به گزارش رویترز، قاضی ولینگتون لوپز داسیلوا در دادگاه ایالت اسپریتو سانتو این رأی را صادر کرده است. وی همچنین جریمه عدم پیروی از قانون را به روزانه ۱۹۷ هزار و ۷۸۰ دلار افزایش داده است.
 
پس از آنکه تلگرام نتوانست از دستور پیشین دادگاه برای ارائه اطلاعات درباره دو گروه نئونازی فعال در اپ پیروی کند، پلیس فدرال برزیل خواستار دستور تعلیق اپ مذکور شد.
 
به دلیل صدور رأی عدم پیروی از قانون، قاضی اعلام کرد شرکت‌های ارتباطاتی در این کشور باید فرایند تعلیق دسترسی به اپ و دانلود آن را آغاز کنند.
 
رسانه‌های محلی گزارش داده اند پلیس فدرال خواستار شماره تماس مدیران و اعضا و همچنین شماره موبایل کاربران گروه‌های مذکور شده است. اما جمعه هفته گذشته تلگرام فقط بخشی از اطلاعات مورد نظر را ارسال کرده است.
 
درخواست پلیس برای «پایان دادن به محرمانه بودن اطلاعات» این گروه‌ها در چارچوب تحقیقاتی درباره حملات افراط گرایان به مدارس برزیل است که چند هفته گذشته منجر به کشته شدن پنج نفر شد.

​​