عرضه پرشتاب خدمات فیبرنوری و 5G در بریتانیا ادامه دارد

openreach-engineer-fibre-box-770x285.jpg
 
ICTna.ir - رگولاتور ارتباطات بریتانیا آفکام به‌روزرسانی گزارش جهانی خود را منتشر کرده است که نشان می‌دهد این کشور به 50 درصد پوشش کامل فیبرنوری نزدیک شده است.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در گزارش قبلی رگولاتور انگلیس، آفکام اعلام کرده بود که تعداد اماکنی که به فیبر کامل دسترسی داشتند از 28 درصد به 42 درصد در طول سال 2022 رسیده بود. و حالا بعد از گذشت پنج ماه این رقم به 48 درصد می رسد که نشان میدهد سال گذشته عملا توسعه پرشتاب تری در این حوزه تجربه شده بود. گزارش قبلی از طریق این لینک قابل مشاهده است.
 
اگر این روند ادامه پیدا کند، تا تعطیلات تابستانی پیش رو این میزان باید به 50 درصد برسد و تا سال میلادی جاری را منطقا باید با چیزی در حدود 60 درصد ببینیم.
 
Ofcom-May-23-fixed-table.jpg
 
در همین حال، به نظر می رسد پوشش 5G بریتانیا کمی بیشتر در امتداد این منحنی s شکل باشد. در حالی که پوشش فضای باز بین ماه مه و سپتامبر 2022 تا 20 درصد افزایش یافته بود، در چهار ماه بعد این افزایش بیش از 5 درصد بود. علاوه بر این، افزایش مکان‌ها با پوشش 5G از همه MNOها به طور مشهودی کند شد. جالب است بدانید که ایرلند شمالی چقدر بیشتر از بقیه انگلیس به پهنای باند ثابت وابسته است.
 
Ofcom-May-23-5G-table.jpg
 
همانطور که آفکام در گزارش قبلی خود اشاره کرده بود در دسترس بودن ارتباطات یا اصطلاحا ارتباط پذیری یک چیز است اما جذب مشترکین و کاربردپذیری چیز دیگری است. مطالعه اخیر توسط موسسه خیریه Citizen's Advice حاکی از آن است که یک میلیون نفر از گیمرهای بریتانیایی در سال گذشته اینترنت پهنای باند خود را قطع کردند زیرا توانایی پرداخت آن را نداشتند. اگر تحقیقات خود آفکام با آن مطابقت داشته باشد، انتظار داشته باشید که فشار بیشتری بر ISPها برای تبلیغ و ارائه «تعرفه‌های اجتماعی» در قالب خدمات بهزیستی، به منظور معکوس کردن این روند به اپراتورها وارد شود. 

​​