تلفن همراه

شکایت ماهواره‌ای AT&T از T-Mobile: نگذارید تی‌موبایل با اسپیس‌ایکس پوشش را گسترش دهد!

iStock-1358839342-e1676295623222-770x285.jpg
 
ICTna.ir - اپراتور مخابراتی آمریکایی AT&T از FCC بعنوان رگولاتور آمریکا درخواست کرد تا از برنامه رقیبش یعنی تی موبایل برای استفاده از سرویس ماهواره ای SpaceX برای افزایش پوشش شبکه تلفن همراه خود جلوگیری کند.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در پرونده ای که جزئیات آن روز جمعه منتشر شد، اپراتور ای تی اند تی، امیدوار است که رگولاتور، برنامه های T-Mobile را حداقل در حال حاضر با استناد به مسائل تداخل احتمالی و نقض قوانین تخصیص طیف، متوقف کند.
 
پس از آن که T-Mobile و SpaceX درخواست مجوز برای استقرار پوشش تکمیلی از فضا یا SCS را برای تکمیل شبکه زمینی اپراتور تلفن همراه تی موبایل با استفاده از ماهواره های SpaceX ارائه کردند، ای تی اند تی از FCC خواستار اظهار نظر در این خصوص شد.
 
در پرونده شکایت AT&T آمده است: قوانین FCC استفاده SpaceX از طیف زمینی T-Mobile را مجاز نمی‌داند و متقاضیان حتی درخواست معافیت‌هایی از قوانینی را که برای تأیید مجوزهای SCS پیشنهادی ضروری هستند را هم ارائه نکرده اند. به طور کلی، پروپزال فنی متقاضیان با توجه به خطر تداخل مضر ناشی از استقرار SCS برنامه‌ریزی‌شده آن‌ها، به طرز تاسف‌باری ناکافی است. گزارشات و جزئیات ارائه شده توسط SpaceX و T-Mobile ناکافی است و نمی‌توانند در وضعیت فعلی‌شان منجر به اعطای مجوز شود.
 
T-Mobile قصد خود را برای همکاری با SpaceX برای پر کردن شکاف پوشش در شبکه ایالات متحده خود در آگوست گذشته اعلام کرد، در این درخواست تمرکز بر روی دسترسی به مناطق دورافتاده گذاشته شده بود که پوشش دادن آنها با شبکه های تلفن همراه سنتی دشوار است. به طور خاص، بیش از نیم میلیون مایل مربع از خشکی ایالات متحده و همچنین بخش های وسیعی از اقیانوس بدون سیگنال تلفن همراه است.
 
این شرکت‌ها متعهد شدند که شبکه جدیدی ایجاد کنند که برای ماهواره‌های استارلینک اسپیس ایکس با استفاده از طیف باند میانی T-Mobile و فرکانس‌های G Block آن برای ارائه خدمات ماهواره‌ای به سلولی که تقریباً در هر جایی که مشتری می‌تواند پوشش کاملی را ارائه دهد، پخش کند.
 
استفاده از ماهواره‌های LEO، مانند صورت فلکی استارلینک، برای افزایش پوشش شبکه سلولی کاملاً منطقی است. پیش از این هم AT&T نیز از این لایه سود جسته بود.
 
 
 
 
 

​​