فناوری اطلاعات

معاون وزیر ارتباطات خبر داد: شبکه ارتباطی منطقه وقوع زلزله در آذربایجان شرقی پایدار است

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به پایداری شبکه ارتباطی منطقه وقوع زلزله در استان آذربایجان شرقی، از آمادگی تیم های فنی برای اعزام به منطقه در زمان وقوع پس لرزه ها و وقوع اختلال احتمالی در شبکه ارتباطی منطقه سراب آذربایجان شرقی خبر داد.
 
 
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، رضا باقری اصل معاون امور دولت، مجلس و استان های وزیر ارتباطات در مورد آخرین وضعیت ارتباطی محل وقوع زلزله امشب در منطقه سراب آذربایجان شرقی گفت: از همان دقایق اولیه تیم های فنی نسبت به بررسی وضعیت ارتباطی محل وقوع زلزله اقدام کردند که خوشبختانه باوجود وقوع زمین لرزه نسبتا قوی، ارتباطات در کلیه مناطق استان و شهرستان های مجاور مناطق وقوع زلزله پایدار است.
 
وی با اشاره به اینکه در هیچ نقطه از شبکه ارتباطی منطقه مورد نظر، قطعی رخ نداده است، افزود: تیم های فنی هم اکنون به حالت آماده باش درآمده اند و آمادگی اعزام در صورت گزارش هرگونه قطعی یا اختلال را در زمان وقوع پس لرزه های احتمالی در منطقه را دارند.
بنابه گزارش مرکز زلزله نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، امشب (دوشنبه) در ساعت ۲۱ و ۶ دقیقه زلزله ای با قدرت ۴،۹ ریشتر در عمق کیلومتری زمین در منطقه سراب آذربایجان شرقی واقع در جنوب شرقی تبریز به وقوع پیوست.

​​