فناوری اطلاعات

ایلان ماسک دو روز توییت ننوشت و مجددا ثروتمندترین فرد دنیا شد

منبع: زومیت
ایلان ماسک در چین حضور دارد و به‌دلیل فیلتر بودن توییتر در این کشور، نمی‌تواند توییت بنویسد؛ در همین زمان کوتاه، او مجددا ثروتمندترین فرد دنیا شده.
 
 
با وجود این‌که توییتر در حال حاضر یک‌سوم مبلغ پرداختی ایلان ماسک ارزش دارد، این میلیاردر پرحاشیه‌ی صنعت فناوری بار دیگر به ثروتمندترین فرد دنیا تبدیل شده است.
 
شاخص میلیاردرهای بلومبرگ نشان می‌دهد ارزش دارایی‌های ایلان ماسک به ۱۹۲ میلیارد دلار رسیده و او توانسته است از برنارد آرنو، مدیرعامل برند LVMH، عبور کند. آرنو هم‌اکنون ۱۸۷ میلیارد دلار ثروت دارد. جایگاه ثروتمندترین فرد دنیا ما‌ه‌ها است که بین ماسک و آرنو دست‌به‌دست می‌شود.
 
در هفته‌ی گذشته به‌دلیل افت سهام LVMH، ارزش دارایی برنارد آرنو به‌مقدار قابل‌توجهی کاهش یافت. در حال حاضر پس از ماسک و آرنو، جف بیزوس به‌عنوان سومین فرد ثروتمند دنیا شناخته می‌شود و ۱۴۴ میلیارد دلار سرمایه دارد.
 
سهام تسلا بزرگ‌ترین منبع دارایی‌های ایلان ماسک است و ۸۳٫۸ میلیارد دلار از ثروت او، نتیجه‌ی سهام این خودروساز است. اسپیس ایکس ۴۸٫۹ میلیارد دلار از ثروت ایلان ماسک را تشکیل می‌دهد و توییتر ۸٫۰۸ میلیارد دلار از دارایی ماسک است.
 
ایلان ماسک درحالی مجددا به ثروتمندترین فرد دنیا تبدیل شده که ۴۸ ساعت از آخرین توییتش می‌گذرد. ماسک فعالیت بسیار زیادی در توییتر دارد و سکوت دو روزه‌اش نتیجه‌ی سفر به چین است. توییتر در کشور چین فیلتر شده است و ظاهرا ماسک تمایلی به استفاده از VPN ندارد.

​​