رگولاتوری

June 20, 2023
15:04 سه شنبه، 30ام خردادماه 1402
کد خبر: 146521

رگولاتوری رتبه دوم گذرگاه خدمات دولت از نظر تعداد خدمات را بدست آورد

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی رتبه دوم را در ارزیابی برترین دستگاههای سرویس‌ دهنده در مرکز ملی تبادل اطلاعات یا گذرگاه خدمات دولت (GSB) در فروردین و اردیبهشت سال جاری کسب کرد.
 
 
به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در گذرگاه خدمات دولت (GSB) و در حوزه ارایه خدمات دولت به دولت در قالب پاسخگویی به استعلامات بین دستگاهی، بنابه اعلام سازمان فناوری اطلاعات از نظر تعداد تراکنش های صورت گرفته در فروردین ماه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی رتبه دوم را در میان همه دستگاه های اجرایی بدست آورد.
در این ماه سازمان ثبت احوال و شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران رتبه های نخست و سوم را بدست آوردند.
 
این دستگاه‌ها خدماتی را به دستگاه‌های سرویس‌گیرنده ارائه داده‌اند که استعلام هویتی ثبت احوال کشور، سرویس شاهکار سازمان تنظیم مقررات کشور، سرویس استعلام ارتباطات سببی و نسبی سازمان ثبت احوال کشور و سرویس دریافت نشانی بصورت رشته ای با کدپستی شرکت پست است پرکاربردترین آنها به شمار می رفتند.
 
همچنین در فروردین ماه عنوان برترین دستگاه‌های سرویس‌گیرنده به وزارت آموزش و پرورش، سازمان فناوری اطلاعات ایران و نیز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تعلق گرفت که در واقع بیشترین استفاده از سرویس‌های ذکر شده را داشتند.
از مجموع سرویس‌های موجود در GSB، تعداد ۸۱ دستگاه سرویس‌دهنده و ۳۲۸ دستگاه، سرویس‌گیرنده به شمار می روند که در فروردین ماه، ۱۹۴۹ خدمت و در اردیبهشت با افزودن ۶۳ سرویس جدید، ۲۰۱۲ خدمت را در خود جای داده است.
  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.