اینترنت و شبکه

فناوری اطلاعات

July 2, 2023
15:13 یکشنبه، 11ام تیرماه 1402
کد خبر: 146991

آتش‌ گرفتن حوضچه مخابراتی باعث قطعی شبکه اینترنت همراه در محدوده فرودگاه امام شد

آتش‌سوزی در حوضچه فیبر مخابراتی باعث قطعی شبکه اینترنت در محدوده فرودگاه امام خمینی و مناطق رباط کریم، اسلامشهر، شهریار، نصیرشهر و… شد.
 
disint.PNG
 
صبح امروز تعدادی از کاربران از قطعی اینترنت همراه در جنوب تهران، در محدوده فرودگام امام خمینی گزارش‌ دادند. بررسی‌های زومیت در این منطقه قطعی شبکه اینترنت همراه در محدوده رابط کریم، اسلامشهر، شهریار، نصیرشهر و… را تایید کرد.
 
در پیگیری از منابع مختلف و اپراتورها، یک منبع آگاه نیز این قطعی را تایید و علت آن را وقوع آتش‌سوزی در حوضچه فیبر مخابرات در محدوده فرودگاه امام خمینی اعلام کرد. این آتش‌سوزی باعث شد صبح امروز اینترنت هر سه اپراتور همراه اول، ایرانسل و رایتل قطع شود.
 
این منبع آگاه در پاسخ به پیگیری‌های زومیت درباره قطعی شبکه اینترنت همراه در برخی مناطق جنوب تهران، از جمله رباط کریم، اسلامشهر، شهریار، نصیرشهر و… گفت: «وقوع آتش‌سوزی در حوضچه فیبر نوری محدوده فرودگاه امام خمینی باعث شد شبکه اینترنت همراه اول، ایرانسل و رایتل صبح امروز به مدت چند ساعت قطع شود.»
 
او همچنین می‌گوید مشکل قطعی شبکه اینترنت در اسلامشهر، شهریار، نصیرشهر و… مرتفع شده و مشکلات ایجادشده در منطقه رباط کریم نیز در دست بررسی برای رفع قطعی شبکه است.
 
بررسی‌ها در این منطقه نیز نشان می‌دهد ابتدا وضعیت شبکه اینترنت اپراتور رایتل در این مناطق به وضعیت عادی بازگشته و در حال حاضر هم سایر اپراتورها در مناطق اسلامشهر و شهریار وضعیت پایداری دارند و در محدوده رباط کریم هم با وجود قطع و وصل شدن شبکه اینترنت، این وضعیت در حال بازگشت به حالت عادی است.
  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.