اینترنت و شبکه

رگولاتوری

فناوری اطلاعات

July 21, 2023
22:36 جمعه، 30ام تیرماه 1402
کد خبر: 147765

اولین انتصابات آقامیری در مرکز ملی فضای مجازی: مدیرکل دبیرخانه شورای عالی و روسای شش کارگروه تخصصی مرکز ملی فضای مجازی منصوب شدند

 
 
 
طی حکمی از سوی دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی کشور جواد آزادی احمد آبادی به عنوان مدیرکل حوزه ریاست و دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی کشور منصوب شد.
 
به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فضای مجازی، دکتر سید محمدامین آقامیری دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی کشور براساس این حکم جلب مشارکت حداکثری صاحب نظران، متخصصان و خبرگان با اشراف کامل و به روز نسبت به موضوعات فضای مجازی در سطح داخلی و جهانی در این دبیرخانه برای نقش آفرینی فعال و خردمندانه کشور در حکمرانی فضای مجازی وفق احکام و فرامین مقام معظم رهبری (مدظله العالی) را به ایشان واگذار کرد.
 
همچنین با توجه به وظایف مرکز ملی فضای مجازی برای تصمیم سازی و ارایه پیشنهاد سیاست ها و برنامه های کلان به شورای عالی فضای مجازی و ایجاد هماهنگی برای تقسیم کار ملی در این حوزه، شش کارگروه تخصصی در این مرکز راه اندازی شد.
 
بنابراین گزارش، طی احکامی از سوی دکتر آقامیری، ریاست کارگروه هوشمند سازی نظام سلامت به دکتر علی بابایی، کارگروه فضای مجازی کودک ونوجوان به سید عبدالحمید امامی، کارگروه توسعه سرمایه انسانی تحول دیجیتال به مهندس سیدمرتضی حسنی، کارگروه نظام حکمرانی داده به مهندس قاسم وکیلی، کارگروه طرح های کلان و فرابخشی به مهندس سعید معروفی و کارگروه توسعه اقتصاد دیجیتال به مهندس محمدامین اله داد واگذار شد.
  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.