اپراتورها

تلفن همراه

August 3, 2023
12:59 پنجشنبه، 12ام مردادماه 1402
کد خبر: 148087

وزارت ارتباطات از پایداری ارتباطات در گرمای شدید و بالای 50 درجه خوزستان خبر میدهد

 
سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خوزستان از پایداری ارتباطات در گرمای شدید و بالای 50 درجه استان خوزستان خبر داد و بر آمادگی بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات با انجام بازدیدهای میدانی و بررسی های لازم از مراکز ارتباطی حساس و حیاتی و سایت های تلفن همراه برای مقابله با اختلالات ارتباطی هنگام قطعی برق در گرمای شدید استان و تأمین دیزل ژنراتور به منظور حفظ پایداری ارتباطات تاکید کرد.
 
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهدی شه نظری پور سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خوزستان با بیان اینکه در آغاز فصل تابستان و تاکنون استان خوزستان با استقرار توده های گرمای شدید و گرمای بالای 50 درجه مواجه شده است و در این راستا بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات با تدابیر و تمهیدات لازم از قطعی و یا اختلال ارتباطی و زیرساختی جلوگیری کرد و شرایط مطلوبی را در سطح استان فراهم کرد.
 
وی درباره اهمیت بالای ارتباطات در زمان بحران افزود: ایجاد پایداری ارتباطات نقش بسزایی در رفاه مردم در انجام امور کاری، آموزشی و کسب و کار می تواند داشته باشد که در این راستا ضروری است تمامی تلاش خود را در جهت خدمات ارتباطی مطلوب به کلیه شهروندان ارائه شود.
سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خوزستان همچنین با اشاره به هشدارهای مدیریت بحران استانداری و اداره کل هواشناسی خوزستان پیرامون استقرار توده گرمای شدید در روزهای آینده در سطح استان، تاکید کرد: کلیه اپراتورهای تلفن همراه با انجام بازدیدهای میدانی و بررسی های لازم از مراکز ارتباطی حساس و حیاتی برای مقابله با اختلالات ارتباطی و تامین دیزل ژنراتور هنگام قطعی برق به منظور حفظ پایداری ارتباطات در سطح استان خوزستان آمادگی ایجاد شده است.
 
شه نظری پور با اشاره به نزدیکی ایام اربعین حسینی از انجام درایوتست در 34 نقطه از محورهای تردد زائران توسط اداره کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه جنوب غرب خبر داد و گفت: با توجه به پیگیری پلیس راه فرماندهی انتظامی استان خوزستان و معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری، نسبت به بهینه سازی سایت های ارتباطی توسط اپراتورهای اول و دوم اقدام می شود و به دلیل اهمیت موضوع اداره کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه جنوب غرب گزارشی از آخرین وضعیت پوشش 34 نقطه جاده ای و همچنین نیازمندهای پوشش مناسب ارتباطی از قبیل جاده دسترسی، شبکه برق و دیگر موارد ارائه کند.
  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.