اینترنت و شبکه

بازی

فناوری اطلاعات

August 3, 2023
13:01 پنجشنبه، 12ام مردادماه 1402
کد خبر: 148088

مدیرعامل زیرساخت از کاهش قابل توجه پینگ بازی های پرطرفدار آنلاین خبر داد

 

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت از کاهش قابل توجه پینگ تعدادی از بازی های پرطرفدار گیمرهای ایرانی خبر داد و گفت: این اتفاق از طریق ایجاد یک لینک مستقیم پرظرفیت به میزبان این بازی های پرطرفدار رایانه ای در یکی از کشورهای منطقه صورت گرفته است.
 
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد جعفرپور مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت از کاهش قابل توجه پینگ تعدادی از بازی های پرطرفدار گیمرهای ایرانی خبر داد.
به گفته وی این اتفاق از طریق ایجاد یک لینک مستقیم پرظرفیت به میزبان این بازی های پرطرفدار رایانه ای در یکی از کشورهای منطقه صورت گرفته است که به عنوان هاب بازی های رایانه ای شناخته می شود.
بدین ترتیب بازی های پرطرفداری چون فیفا، فورتنایت و کال آو دیوتی با پکت لاس کمتر از نیم و کاهش پینگ حداقل ۲۰ میلی ثانیه پس از سال ها در دسترس گیمرهای ایرانی قرار گرفته است که این اتفاق تاثیر بسزایی در بهبود تجربه کاربری گیمرهای داخلی دارد.
 
کاهش پینگ بازی های رایانه ای آنلاین یکی از وعده های وزارت ارتباطات در دولت سیزدهم به شمار می رود که در گذشته نیز با راه اندازی ابزار رادار گیم، بسیاری از بازی های پرطرفدار با کیفیت بسیار بهتری نسبت به گذشته در اختیار کاربران ایرانی قرار گرفته است.
بنابه اعلام وزارت ارتباطات برنامه های دیگری در بهبود دسترسی کاربران ایرانی به گیم ها و بازی های آنلاین در دست اقدام است.
 
در سال های گذشته جامعه بزرگ گیمرهای داخلی نسبت به دسترسی و تجربه نامناسب کاربری خود در بازی های آنلاین همواره گلایه داشتند که با اقدام صورت گرفته در دو سال گذشته، رضایت نسبی آنان جلب شده است.
بازی های آنلاین جزو  حساسترین سرویسها نسبت به پارامترهای کیفی شبکه هستند که کیفیت بازی آن با کاهش میزان پینگ و پکت لاس رابطه مستقیمی دارد.
 
پینگ میزان زمان رفت و آمد داده در شبکه به شمار می رود و پکت لاس به میزانی از بسته های داده می گویند که هنگام جابه جایی در شبکه به مقصد نمی رسند.
پینگ و پکت لاس هر دو از شاخص های اصلی کیفیت شبکه هستند که هرچه میزان آن کمتر باشد، کیفیت شبکه نیز بهتر است.
  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.