بازار سرمایه

August 21, 2023
12:50 دوشنبه، 30ام مردادماه 1402
کد خبر: 148756

احتمال سقوط بیت‌کوین به ۲۰ هزار دلار نزدیک است؟

پیش‌بینی افزایش پتانسیل بیت‌کوین فراتر از مرز ۳۰ هزار دلار محسوس شد اما در نهایت به زیر سطح پشتیبانی ۲۹ هزار دلار سقوط کرد که با این رکود این سوال مطرح می شود که آیا بیت‌کوین در مسیر رسیدن به ۲۰ هزار دلار است؟
 
به گزارش کریپتو، حوزه ارزهای دیجیتال با نوسانات غریبه نیست اما روند نزولی اخیر مطمئنا بسیاری را غافلگیر کرده است. یکی از محرک‌های مهم پشت این افت، فروش گسترده بود همچنین گمانه‌زنی‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه شرکت‌های ایلان ماسک پشت این موضوع بوده‌اند و طبق گزارش‌ها کل دارایی‌های بیت‌کوین خود را نقد کرده‌اند. سکوت قابل توجه ماسک در رسانه‌های اجتماعی به این حدس و گمان افزوده است و غیبت واضح میم‌های معروف مربوط به رمزنگاری وی این موضوع را بیشتر تقویت می‌کند.
 
از منظر فنی، شاهد بودیم که چگونه قیمت بیت‌کوین به محض پایین آمدن قیمت پشتیبانی ۲۹ هزار دلار سقوط کرد.
 
از آنجایی که بازار رویدادهای اخیر را دنبال می‌کند، احتمال سقوط بیت‌کوین تا ۲۰ هزار دلار بسیار واقعی است. در حال حاضر، قیمت حمایت بحرانی بیت‌کوین حدود ۲۵ هزار دلار است و اگر این سطح را زیر پا بگذارد، نزول به ۲۰ هزار دلار بسیار محتمل‌تر می‌شود و به‌طور بالقوه سود قابل توجهی که در اوایل سال ۲۰۲۳ شاهد بودیم را باطل می‌کند.
 
مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال در حال حاضر ۱.۰۶ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل  ۰.۱۳ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۴۷.۹۷ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۱۲ درصد کاهش داشته است.
 
حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۲۱.۹۷ میلیارد دلار است که ۸.۸۸ درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۱.۶۷ میلیارد دلار است که ۷.۶۰ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال بوده و حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۲۰.۳۷ میلیارد دلار است که ۹۲.۷۱ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد.
 
به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتالی (تا ساعت ۰۷:۰۳ دقیقه به وقت شرقی)
 
این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.
 
۱- بیت‌کوین
 
قیمت: ۲۶ هزار و ۹۸.۹۳ دلار
 
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۱۰ درصد کاهش
 
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۱.۱۰ درصد کاهش
 
۲- اتریوم
 
قیمت: ۱۶۷۷.۹۸ دلار
 
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۵۰ درصد افزایش
 
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۹.۰۴ درصد کاهش
 
۳- تتر
 
قیمت: ۰.۹۹۹۸ دلار
 
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۰ درصد افزایش
 
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۸ درصد افزایش
 
۴- بایننس کوین
 
قیمت: ۲۱۶.۰۵ دلار
 
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۴۰ درصد کاهش
 
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر:  ۱۰.۲۵ درصد کاهش
 
۵-  ریپل
 
قیمت: ۰.۵۳۳۹ دلار
 
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۰۰ درصد افزایش
 
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۱۵.۱۴ درصد کاهش
 
۶- یو اس دی کوین
 
قیمت: ۱.۰۰ دلار
 
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۰ درصد افزایش
 
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۰ درصد کاهش
 
۷ – دوج کوین
 
قیمت: ۰.۰۶۳۸۴ دلار
 
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته ۰.۵۵ درصد کاهش
 
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۴.۴۲ درصد کاهش
 
۸-  کاردانو
 
قیمت: ۰.۲۷۰۸ دلار
 
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۱۹ درصد افزایش
 
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۶.۵۰ درصد کاهش
 
۹-  سولانا
 
قیمت: ۲۱.۵۰ دلار
 
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۴۴ درصد کاهش
 
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۱.۸۴ درصد کاهش
 
۱۰ – پولکا دوت
 
قیمت: ۴.۵۱ دلار
 
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۱۴ درصد افزایش
 
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۹.۹۰ درصد کاهش
  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.