باندپهن

اریکسون شبکه 5G SA را برای پروژه تحقیقات کشاورزی آمریکا ایجاد می‌کند

microsoftteams-image-49-1690551c5b541914bd8958dec324d3e29f4594-600x285.jpg
 
ICTna.ir - اریکسون یک شبکه 5G SA برای محققان آمریکایی ساخته است که به جمع آوری داده های ربات های متصل، نظارت بر دام و اتوماسیون کشاورزی کمک می کند.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، شبکه 5G SA بخشی از پلت فرم چندوجهی کشاورزی و جوامع روستایی (ARA) برای تحقیقات بی سیم در آمریکا است که در محوطه دانشگاه ایالتی آیووا قرار دارد. این پوشش به مزارع کشاورزی و دامداری محلی و بخش‌هایی از شهر ایمز گسترش می‌یابد.
 
این سازه شامل یک هسته 5G است که در مود SA و رادیوهای NR در باندهای طیف فرکانسی متوسط ​​و میلیمتری کار می کنند، این سایت خدماتی با توان مجموع بالا تا 3 گیگابیت بر ثانیه را در این پایلوت راهیابی میکند. شبکه بیرونی 5G SA با باند متوسط ​​و بالا اتصال رادیویی دوگانه جدید NR-DC با سرعت اتصال بیش از 2.5 گیگابیت در ثانیه در آزمایش زنده در فضای باز عملیاتی شده است.
 
تمام این پهنای باند برای پشتیبانی از برنامه‌های کشاورزی دقیق، همراه با سایر ابتکارات تحقیقاتی مورد استفاده قرار خواهد گرفت و سایت‌های مزرعه‌ای را که قبلاً دسترسی به پهنای باند کمی داشتند یا نداشتند را به هم متصل کرده است.
 
این تحقیق شامل استفاده از روبات‌های متصل (PhenoBots) برای جمع‌آوری داده‌های فنوتیپ گیاهی با دوربین‌های استریوسکوپی است که 800 مگابیت در ثانیه داده‌های حسگر در هر دوربین تولید می‌کنند، نظارت بر دام‌ها با دوربین‌های با وضوح بالا و اتوماسیون کشاورزی نیز از دیگر بخش های این پروژه است.
 
معاون بخش توسعه تجارت اریکسون در آمریکای شمالی بعنوان مجری این پروژه گفت: در حالی که ما به باز کردن پتانسیل کامل 5G ادامه می دهیم، هیجان زده هستیم که از تحقیقات پیشرفته ARA در زمینه کشاورزی دقیق، پهنای باند روستایی، انرژی های تجدیدپذیر و ایمنی عمومی برای جوامع روستایی هوشمند و متصل حمایت کنیم.
 

​​